Головна > Текстові публікації > Інформація про дотримання законодавства > з питань дотримання прав дітей, допомоги сім'ям з дітьми

Повідомлення

Перейти до розділу
14 червня 13:17
Реєстрація на XXIІ Спартакіаду серед державних службовців міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Організатором Спартакіади виступає: Міністерство молоді та спорту України. Програма Спартакіади передбачає проведення змагань з 13 видів спорту, а саме: легка атлетика (легкоатлетичний крос), пейнтбол, риболовний спорт, городковий спорт, футзал, волейбол, боулінг, настільний теніс, більярдний спорт «Пул» та «Піраміда», стрільба кульова, шахи, сквош. Відповідальна особа в Апараті Верховної Ради України – Товстенко Володимир Миколайович, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму (тел.: 255-31-24, e-mail: tovstenko@rada.gov.ua)

посилання...
14 червня 13:42
13 червня 2019 року Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів комітетські слухання на тему: «Соціальний захист молоді та інших вразливих категорій населення».
посилання...
07 червня 16:38
Інформація про зустріч голови підкомітету з питань молодіжної політики, сім'ї та дитинства Спориша І.Д. з учасницею Програми «Державотворець» Матер’ян Естер докладніше
04 червня 15:36
Інформація Державної судової адміністрації України щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення посилання...
25 травня 11:41
22-24 травня 2019 року на Київщині, на території «Пластового вишкільного центру» Бучанської міської ради, відбувався ІІІ Міжнародний форум молодіжних центрів «Від ініціативи – до дії», організований Міністерством молоді та спорту України в партнерстві з Київською облдержадміністрацією, Асоціацією молодіжних центрів України та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. докладніше
20 травня 10:05
Заступник Голови Комітету Денис Силантьєв взяв участь в урочистих заходах, присвячених святкуванню Олімпійського дня. докладніше
16 травня 09:46
Комітет пропонує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини, (реєстр. №10134). докладніше
15 травня 17:24
Сьогодні Перший заступник Голови Комітету Микола Величкович зустрівся з учнями спеціалізованої школи № 115 ім. І. Огієнка м. Києва. докладніше
24 квітня 19:01
24 квітня 2019 року на запрошення Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова з робочим візитом Комітет відвідав Державне підприємство «Олімпійський навчально-спортивний центр «Конча-Заспа». докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

з питань дотримання прав дітей, допомоги сім'ям з дітьми

16 листопада 2015, 16:32

Інформація Міністерства оборони України щодо дотримання Конвенції ООН про права дитини в Україні

Інформація Міністерства оборони України щодо дотримання Конвенції ООН про права дитини в Україні.

 

 

З метою реалізації заходів щодо забезпечення системності в організації роботи з підтримки та здійснення постійного піклування та соціально-педагогічного супроводу дітей військовослужбовців, які загинули (зникли безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час проведення антитерористичної операції, 12 червня 2015 року Міністром оборони України затверджено План заходів “Турбота про дітей героїв”, в якому, зокрема, передбачені заходи із організації шефства над дітьми загиблих військовослужбовців з наданням практичної допомоги в реалізації їх права на соціальні гарантії і пільги, сприяння у проведенні оздоровлення дітей в державних дитячих закладах, у влаштуванні дітей у заклади освіти та дошкільні дитячі заклади.

 

Щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей військовослужбовців, які загинули (зникли безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час проведення антитерористичної операції.

У зв’язку із втратою Міністерством оборони України баз відпочинку та оздоровлення для дітей військовослужбовців, які знаходились на території АР Крим, суттєвим здорожченням в Україні протягом 2015 року товарів та послуг, а також з продовженням чинності обмежень щодо права військовослужбовців та членів їх сімей на пільгове санаторно-курортне лікування та відпочинок в закладах Міноборони, передбачене абзацом другом пункту 3 статті 11  Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, в Збройних Силах України виникла несприятлива ситуація щодо реалізації права на оздоровлення і відпочинок дітей військовослужбовців та працівників.

З метою належної організації літнього відпочинку дітей військовослужбовців всіх категорій Міністерство оборони України направило листи до Міністерств соціальної політики, освіти і науки, Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитеростичної операції, Дитячого фонду України, всіх обласних та Київської державних адміністрацій, з клопотанням у проведенні відповідної роботи. Було налагоджено співпрацю з волонтерськими та громадськими організаціями.

Слід зазначити, що за інформацією, наданою керівниками профільних підрозділів обласних державних адміністрацій, робота з організації відпочинку та оздоровлення дітей військовослужбовців, особливо тих, хто загинув під час захисту Вітчизни, знаходиться на постійному контролі керівництва обласних державних адміністрацій, План заходів Міністерства оборони України “Турбота про дітей героїв” направлений до райдержадміністрацій та міськвиконкомів для організації роботи.

На виконання вказаного Плану у всіх областях видані Плани заходів з підтримки дітей військовослужбовців, запроваджено їх персоніфікований облік, внесені зміни до регіональних програм з оздоровлення та відпочинку дітей, запроваджено моніторинг пільг, потреби у відпочинку та оздоровленні, надаються додаткові пільги та гарантії.

Довідково.

Так, у Закарпатській обласній державній адміністрації на початок серпня  охоплено оздоровленням та відпочинком 230 дітей, батьки яких загинули під час АТО, на Волині 22 дитини та 1221 дитина, батьки яких беруть участь в АТО, у Львівській області за кошти обласного бюджету закуплено 1065 путівок для дітей пільгових категорій. У Хмельницькій обласній державній адміністрації охоплено оздоровленням за відпочинком 426 дітей. Херсонська обласна державна адміністрація на базі Скадовського району приймала на оздоровлення 175 дітей із Івано-Франківщини. В свою чергу, 174 дитини, батьки яких брали або беруть участь в АТО, відпочили в Івано-Франківській області.

Також Міністерством оборони України налагоджена активна співпраця з Дитячим фондом України, Київською міською державною адміністрацією.

Дитячим фондом України були організовані безкоштовні поїздки для дітей загиблих військовослужбовців до Республіки Польщі, Греції, Латвії.

У місті Києві 346 дітей зазначеної категорії у віці від 7 до 17 років у серпні направлено на безоплатне оздоровлення до дитячого табору «Супутник» (Херсонська обл., смт. Лазурне).

Крім того, з 17 серпня через громадську організацію «Ротарі клуб» направлено до міста Закопане (Республіка Польща) 25 дітей загиблих військовослужбовців.

Київською спілкою учасників АТО спільно з Київської міською державною адміністрацією протягом цього літа організовані безкоштовні одноденні поїздки в дитячий табір Межигір’я.

На цей час плануються закордонні поїздки на зимові канікули та протягом навчального року  спільно з Дитячим фондом України.

Завдяки спільним зусиллям Міністерству оборони України вдалося провести плідну роботу щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей військовослужбовців пільгових категорій.

 

Питання моральної та матеріальної допомоги і підтримки дітей військовослужбовців, які загинули під час захисту Вітчизни.

Важливе місце в цьому процесі відіграє організація взаємодії військових комісаріатів з представниками органів місцевої влади та самоврядування, органів соціального захисту за місцем проживання родин загиблих військовослужбовців з питань надання допомоги і підтримки вказаним родинам. Особливої уваги потребують діти військовослужбовців, які загинули (померли від ран, контузій, каліцтва або захворювань, отриманих внаслідок бойових дій) під час захисту Вітчизни (далі – діти загиблих).

Військовими комісаріатами налагоджено системну роботу по соціальному захисту дітей загиблих, а саме:

1. В кожному районному (міському) військкоматі області призначений соціальний робітник, який відповідає за соціальний захист членів сімей військовослужбовців, які загинули в ході проведення АТО. Він постійно підтримує тісний зв'язок з органами місцевої та районної влади, а також з родинами загиблого. За кожною родиною загиблого закріплені загальноосвітні школи, які надають всіляку допомогу родинам загиблих.

2. У всіх обласних військових комісаріатах створений комп’ютеризований інформаційний облік дітей військовослужбовців, які загинули (зникли без вісті) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час проведення антитерористичної операції.

3. Обласними військовими комісаріатами спільно з обласними державними адміністраціями встановлено взаємодію щодо організації шефства над дітьми загиблих військовослужбовців з надання практичної допомоги в реалізації їх права на соціальні гарантії та пільги. Постійно проводяться зустрічі з родинами загиблих військовослужбовців, визначаються проблемні питання, надається можлива допомога.

4. У взаємодії з волонтерськими та благодійними організаціями надаються різні види психологічної допомоги сім’ям загиблих. В результаті налагодженої взаємодії діти мають можливість отримати якісну психологічну допомогу.

5. У 2015 році було налагоджено взаємодію з благодійними фондами (у тому числі міжнародними), обласними центрами соціально-психологічної допомоги, які за рахунок обласних бюджетів та благодійництва організували поїздки 1192 дітям віком від 7 до 16 років до дитячих закладів санаторного типу як на території Україні так і за кордоном (Угорщина, Хорватія, Сербія, Туреччина, Словаччина, Литва, Польща, Грузія, тощо). За відгуками батьків, їх діти мали добрий догляд, увагу та чуйність з боку вихователів.

6. До 01.09.2015 року в усіх областях пройшли акції, присвячені Дню Знань, в ході проведення якої за рахунок обласних бюджетів подаровані шкільні ранці, канцелярські товари та завчасно надано допомогу у придбанні шкільної форми дітям-першокласникам військовослужбовців, які загинули.

7. Впроваджена система моніторингу наявності проблемних питань у родинах загиблих військовослужбовців. В разі необхідності здійснюється консультативна робота.

8. Здійснюються заходи матеріальної допомоги дітям загиблих.

Довідково:

у Львівській області надано матеріальну допомогу 158 сім’ям по 120 тис. грн.;

у Чернівецькій області прийнято рішення виплачувати дітям загиблих за рахунок бюджету області щомісячно по 500 гривень.

у Миколаївській, Кіровоградський та інших областях придбані квартири з метою поліпшення житлових умов родин загиблих.

Крім того, Міністерством оборони України за підтримки Ради волонтерів було організовано привітання дітей загиблих військовослужбовців з нагоди початку нового навчального року, в тому числі персональними письмовими вітаннями від керівництва Міністерства оборони України дітей-першокласників та їх родин. Кожному такому першокласнику були вручені подарунки від керівництва Міністерства оборони України, у тому числі книга “Лицарське козацтво”, яка закуплена за підтримки Ради волонтерів.

 

Щодо опрацювання змін до нормативно-правових актів Міністерства оборони України з питань забезпечення оздоровлення дітей у дитячому оздоровчому таборі імені Юрія Гагаріна Збройних Сил України на пільгових умовах та хід оздоровлення та відпочинку дітей у вказаному таборі.

З метою забезпечення реалізації права кожної дитини на оздоровлення та відпочинок передусім незахищених категорій Міністерством оборони України опрацьовано Наказ Міністерства оборони України “Про затвердження Інструкції про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до Дитячого оздоровчого таборі імені Юрія Гагаріна” від 14.09.2015 № 483, який на даний час подано на реєстрацію до Міністерства юстиції України.

У зазначеному наказі визначено механізм надання безоплатних путівок до дитячого оздоровчого табору дітям військовослужбовців Збройних Сил України, зокрема, дітям-сиротам, дітям, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків, дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаного у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дія чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції.

Прийняття наказу дозволило:

удосконалити нормативно–правову базу щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей військовослужбовців та працівників Збройних Силах України;

створити умови для збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами відпочинку та оздоровлення з багатодітних та малозабезпечених сімей військовослужбовців та працівників Збройних Силах України;

підвищить привабливість проходження військової служби в суспільстві.

Довідково.

У 2012 році у таборі  відпочило 613 дітей, в 2013 році – 430 дітей, в 2014 році – 250 дітей, в 2015 році – 358 дітей, хоча Дитячий табір розрахований на відпочинок 630 дітей.

Також було проведено відповідну роботу щодо можливого зменшення вартості путівки без зниження рівня якості відпочинку, розгорнуто висвітлення діяльності табору у засобах масової інформації.

Стан оздоровчого та відпочинкового процесу визнається як добрий, матеріально-технічне забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей відповідає передбаченим нормам та є конкурентоспроможним за рівнем якості серед аналогічних сезонних закладів.

З набуттям чинності вищезазначеного наказу та збільшенням кількості дітей, які зможуть реалізувати право на пільговий відпочинок та оздоровлення, показники наповнюваності табору суттєво збільшаться.

 

Стосовно розробки оперативного керівництва для військовослужбовців з питань захисту дітей під час збройних конфліктів.

На цей час Національним університетом оборони України імені Івана Черняхівського розроблено проект наказу Міністерства оборони України “Про затвердження Інструкції про порядок виконання норм міжнародного гуманітарного права в Збройних Силах України”.

Положеннями нової редакції вказаного нормативно-правового акту передбачені, у тому числі, і дії військовослужбовців щодо захисту дітей під час внутрішніх конфліктів (збройних конфліктів міжнародного характеру).

Вивчення військовослужбовцями норм міжнародного гуманітарного права здійснюється у системі оперативної (бойової) підготовки військ (сил) як у мирний, так і у воєнний час.

 

 

Директор Департаменту соціальної та гуманітарної політики

Міністерства оборони України

полковник                                                                                                                                                                                           В.М.ФЕДІЧЕВ