Головна > Текстові публікації > Інформація про дотримання законодавства > з питань дотримання прав дітей, допомоги сім'ям з дітьми

Повідомлення

Перейти до розділу
16 березня 17:14
22 березня цього року о 14:15 у конференц-залі (вул. Грушевського, 5) за ініціативи Першого заступника Голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму і підтримки Комітету з питань європейської інтеграції відбудеться лекція американського політичного діяча Кріса Стейнігера на тему: «Прозорість, відкритість, аудит та підзвітність в американському уряді». докладніше
16 березня 11:21
Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про меценатство у фізичній культурі і спорті (реєстр. № 6770), з врахуванням при його підготовці до другого читання окремих положень проекту Закону про меценатство у сфері фізичної культури та спорту, (реєстр. № 6770-1). докладніше
14 березня 17:50
Голова підкомітету з питань фізкультури і спорту Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв провів особистий прийом громадян докладніше
02 березня 13:38
28 лютого цього року за дорученням Голови Верховної Ради України Комітет розглянув Звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2017 році в частині тих розділів Звіту, що стосуються предметів відання Комітету. докладніше
01 березня 16:44
Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку виїзду дитини за межі України, (реєстр. № 6647). докладніше
01 березня 14:46
Голова Комітету Артур Палатний та члени Комітету взяли участь в урочистій церемонії проводів Національної паралімпійської збірної команди України на ХІІ зимові Паралімпійські ігри 2018 року. докладніше
28 лютого 17:21
Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до законів України «Про підтримку олімпійського, паралімпійського руху та спорту вищих досягнень в Україні» та «Про фізичну культуру і спорт», реєстр. № 6648. докладніше
20 лютого 12:39
Рекомендації «круглого столу» на тему: «Визначення місця проживання дитини, участі одного з батьків у вихованні дитини, врегулювання порядку виїзду дитини за межі України: практика і проблеми».
посилання...
19 лютого 16:06
Члени Комітету та працівники секретаріату Комітету вітають Абраменка Олександра з перемогою у змаганнях з фрістайлу на XXIII зимових олімпійських іграх в Пхьончхані. докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

з питань дотримання прав дітей, допомоги сім'ям з дітьми

16 листопада 2015, 16:19

Інформація Міністерства молоді та спорту України щодо дотримання Конвенції ООН про права дитини в Україні

Інформація Міністерства молоді та спорту України  щодо дотримання Конвенції ООН про права дитини в Україні.

 

 

Щодо гарантування права дитини на заняття спортом відповідно до її віку

 

Сфера фізичної культури і спорту, як галузь виробництва фізкультурно-спортивних послуг, є середовищем, у якому створюється життєвий простір з метою задоволення різноманітних потреб фізкультурно-оздоровчого та спортивного спрямування держави, певних верств суспільства, окремого індивіда.

Станом на 01.01.2015 кількість осіб, які займаються спортом у дитячо-юнацьких спортивних школах, спеціалізованих дитячо-юнацьких школах олімпійського резерву та школах вищої спортивної майстерності складає 526,8 тис. осіб, що становить 12,7% учнівської молоді України віком від 6 до 18 років.

За рівнем спортивної підготовленості у спортивних школах тренується 459 майстрів спорту України міжнародного класу, 2,5 тис. майстрів спорту України, 9,8 тис. кандидатів у майстри спорту та 14,0 тис. спортсменів І розряду.

До складу національних збірних команд України різних вікових груп входить більше ніж 3,3 тис. вихованців спортивних шкіл.

Витрати на утримання одного вихованця у 2014 році (з урахуванням заробітної плати тренерсько-викладацького складу) склали 2,5 тис. гривень.

Крім того, в дитячо-юнацьких спортивних школах для інвалідів в усіх регіонах фізкультурно-спортивною роботою охоплено майже 5,0 тис. дітей-інвалідів, з них:  з вадами слуху –  2,3 тис. осіб, з вадами зору –  578 осіб;  з ураженнями опорно-рухового апарату – 1,4 тис. осіб та вадами розумового і фізичного розвитку – 717 осіб.

Серед пріоритетів державної політики у сфері фізичної культури і спорту важливе місце займає розвиток фізкультурно-оздоровчої роботи.

Так, аналіз показників свідчить, що за віковим розподілом 2,03 млн. осіб або 46,6% осіб віком від 6 до 18 років займаються фізкультурно-оздоровчою роботою, з них: 71,9 тис. осіб займаються у дитячо-підліткових фізкультурно-спортивних клубах за місцем проживання.

У 2014 році у фінальних змаганнях Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» взяли участь 612 дітей-інвалідів всіх нозологій. Загалом у 2014 році  до змагань Спартакіади було залучено більше 20 тисяч дітей з інвалідністю.

У період з 01 січня по 05 листопада 2015 року Всеукраїнським центром фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" проведено 20 фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів: "Ти зможеш, якщо зміг я!", "Спортивна зима", "Здорова нація – сильна Україна", "Мама, тато, я – спортивна сім'я", "Червона картка",  захід з дворового футболу, "Козацькі розваги", "Веселі старти", "Всесвітній біг заради гармонії в Україні", "Молодь України за здоровий спосіб життя – Молодь Фест", захід до Дня Незалежності України, спортивно-масові заходи для молоді "Здорова молодь – здорова нація", Всеукраїнський спортивно-масовий фестиваль "TAFISA Змагання міст", масові спортивні заходи "Спорт для всіх у парках і скверах", масові спортивні заходи "ВелоУкраїна", захід "TAFISA Всеукраїнський день ходьби" з нагоди Всесвітнього дня ходьби.

 

Щодо збільшення кількості спортивних установ, закладів по усій території країни

 

Пріоритетом матеріально-технічного забезпечення є формування розгалуженої мережі сучасних спортивних споруд з урахуванням запитів різних соціальних, професійних груп населення, їх інтересів та рівня спортивної підготовленості.

За підсумками 2014 року в Україні налічується 94,1 тис. спортивних споруд, зокрема: 980 стадіонів з трибунами на 1500 місць, 58,9 тис. – площинних споруд, 13,9 тис. – приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 14,8 тис. – спортивних залів, 498 плавальних басейнів, 4,3 тис. – критих та напіввідкритих стрілецьких тирів, 11 стрілецьких стендів, тощо. 

В той же час, протягом 2014 року оптимізація структури діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл та зменшення обсягів фінансування на їх утримання вплинули на закриття 24 дитячо-юнацьких спортивних шкіл у м. Києві, Волинській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській і Чернігівській областях.

107 спортивних шкіл знаходяться на території Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Таким чином, загальне зменшення дитячо-юнацьких спортивних шкіл по Україні склало 131 спортивна школа та складає 1436 од.

Крім того, зважаючи на фінансово-економічну ситуацію в країні на 516 од. зменшено кількість організацій, що проводять фізкультурно-оздоровчу роботу за місцем проживання громадян, що складає 5,5 тис. од., на 136 од. кількість дитячо-підліткових фізкультурно-спортивних клубів за місцем проживання, що складає 702 од., на 68 од. кількість центрів фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх", що складає 210 од.

В той же час, на 481 од. збільшено кількість спортивних клубів в регіонах України, що складає 4,9 тис. од., зокрема на 251 спортивний клуб за місцем навчання громадян та складає 712 спортивних клубів.

 

Щодо захисту права дитини на свободу думки, свободу асоціацій та вільних зборів

 

Міністерство молоді та спорту України відповідно до п. 5 Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2009-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 січня 2009 р. № 41, надає на конкурсній основі фінансову підтримку молодіжним та дитячим громадським організаціям на виконання загальнодержавних програм і заходів стосовно дітей, молоді, жінок та сім'ї.

У 2015 році 12 проектів 9 всеукраїнських дитячих громадських організацій стали переможцями конкурсу з розгляду проектів, розроблених всеукраїнськими молодіжними та дитячими громадськими організаціями, для реалізації яких надається фінансова підтримка Мінмолодьспорту. Зазначені проекти були направлені на національно-патріотичне виховання (8), популяризацію здорового способу життя (3), розвиток творчих та фізичних здібностей, самовдосконалення (1).

Загальна кількість охоплених проектами – 6030 дітей з різних регіонів України.

Загальна сума виділеного фінансування на реалізацію зазначених проектів склала 1 917,3 тис. грн.

З травня по жовтень 2015 року за підтримки Мінмолодьспорту було проведено ряд масових заходів національно-патріотичного спрямування та залучення дітей до участі в діяльності дитячих громадських організацій, здорового та активного способу життя.

Зокрема, у травні 2015 року спільно зі Спілкою "Київський міський комітет дитячих громадських організацій" за участі 14 всеукраїнських дитячих громадських організацій проведено Всеукраїнську акцію, спрямовану на патріотичне виховання молоді. 500 дітей-учасників акції вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні, Героїв Крут, жертв голодоморів в Україні.

Всеукраїнські дитячі громадські організації, окрім своїх традиційних літніх оздоровчо-виховних проектів, спрямували значну частину своїх зусиль на розвиток дитячого громадського руху по регіонах України. За сприяння структурних підрозділів з питань молоді та спорту шести обласних та Київської міської державних адміністрацій було проведено обласні та всеукраїнський зльоти дитячих громадських організацій, якими охоплено понад 1100 дітей.