Головна > Текстові публікації > Законопроектна робота > Законопроекти на розгляді Комітету > Висновки до законопроектів, стосовно яких Комітет не є головним
17 липня 2015, 13:31

Висновок на проект Закону про внесення зміни до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо надання відстрочки від мобілізації в особливий період спортсменам, які включені до складу кандидатів на участь в Олімпійських та Всесвітніх іграх, та їх тренерам (реєстр. №2836 від 13.05.2015), поданий народними депутатами України Палатним А.Л., Величковичем М.Р., Силантьєвим Д.О.

 

Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму на своєму засіданні 2 червня 2015 року, в межах компетенції, розглянув проект Закону про внесення зміни до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо надання відстрочки від мобілізації в особливий період спортсменам, які включені до складу кандидатів на участь в Олімпійських та Всесвітніх іграх, та їх тренерам (реєстр. №2836 від 13.05.2015), поданий народними депутатами України Палатним А.Л., Величковичем М.Р., Силантьєвим Д.О., і повідомляє наступне.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» положеннями щодо надання відстрочки  від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, спортсменам, які включені до складу кандидатів на участь в Олімпійських та Всесвітніх іграх, тренерам, які безпосередньо здійснюють їх підготовку та тренерам, які безпосередньо здійснюють підготовку спортсменів, які включені до складу кандидатів на участь в Паралімпійських та Дефлімпійських іграх.

Під час обговорення члени Комітету підтримали зазначений законопроект, оскільки його прийняття надасть спортсменам можливість на високому рівні підготуватися до відповідальних змагань, і, у підсумку, завоювати медалі найвищого ґатунку на Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських та Всесвітніх іграх, чемпіонатах світу та Європи, що посилить міжнародний імідж України в світі, сприятиме залученню дітей та молоді до занять фізичною культурою і спортом та посиленню патріотичного виховання громадян України.

Однак, члени Комітету погодились з пропозицією Міністерства оборони України, що запропонована у законопроекті норма повинна діяти лише у разі оголошення часткової мобілізації.

З огляду на зазначене, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект за основу.