Сьогодні під головуванням народного депутата України Ольги Саладухи відбулося засідання підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.

11 березня 2020, 15:37

 

На порядок денний було винесено питання обговорення зауважень і пропозицій, що надійшли до проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом), (реєстр. № 3011).

Відкриваючи засідання, голова підкомітету Ольга Саладуха розповіла учасникам про основні зміни, які пропонуються у законопроекті, автором якого вона є, та наголосила на тому, що підкомітет готовий до співпраці зі спортивною громадськістю задля прийняття якісного документу.

У засіданні також взяли участь: члени підкомітету – народні депутати України Анатолій Костюх, Георгій Мазурашу, перший заступник голови фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України Віктор Корж, в.о. директора департаменту спорту вищих досягнень Міністерства молоді та спорту України Тетяна Федюшина, голова фізкультурно-спортивного товариства "КОЛОС" АПК України Олександр Мендусь, директор Державної установи «Український медичний центр спортивної медицини» Міністерства охорони здоров'я України В'ячеслав Черненко,  в.о. генерального директора КНП «Київський обласний центр реабілітаційної та спортивної медицини» Юрій Дехтярьов, співзасновник громадської організації «Рандей» Олександр Ружицький, виконавчий директор громадської організації «ТОП РАННЕРЗ» Ігор Кретов та інші.

Народні депутати України- члени Комітету Анатолій Костюх та Георгій Мазурашу висловили підтримку положень проекту закону в частині питання відміни медичних довідок для осіб, які самостійно займаються фізичною культурою та спортом, однак, запевнили, що потрібно попрацювати над тим, щоб особи, які систематично займаються фізичною культурою і спортом, а саме: вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, спортсмени дитячо-юнацького, резервного та спорту вищих досягнень мають підлягати систематичному диспансерному огляду, в тому числі, шляхом визначення придатності до участі у відповідних змаганнях тощо.

Учасники засідання підтримали народних депутатів у тому, що внесений проект Закону потребує доопрацювання та надали свої відповідні пропозиції.

За результатами обговорення питання порядку денного члени підкомітету запропонували розглянути проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом) на засіданні Комітету та прийняти його за основу, а під час підготовки його до другого читання врахувати зауваження і пропозиції, що надійшли до нього.