Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту та встановлення справедливих соціальних гарантій для молодих громадян, в тому числі талановитої молоді та молоді з інвалідністю, (реєстр. № 3231-1).

18 червня 2020, 12:45

 

Обидва законопроекти спрямовані на посилення соціальних гарантій для молоді. В обох законопроектах є пропозиції щодо:

передбачення надання дотації роботодавцю для працевлаштування безробітних молодих громадян у розмірі фактичних витрат на заробітну плату;

гарантування повної оплати за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з проведенням попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, а також щорічного обов'язкового медичного огляду молодих громадян.

Водночас, законопроект, (реєстр. № 3231), додатково пропонує надати для молоді та підприємств, на яких працює більше 30 відсотків молодих громадян, низку пільг зі сплати податків.

Альтернативний законопроект, (реєстр. № 3231-1), пропонує:

прив’язати мінімальну академічну та мінімальну соціальні стипендії до прожиткового мінімуму;

передбачити залучення молоді віком до 27 років до роботи на умовах стажування протягом одного року з компенсацією єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та компенсацією роботодавцю витрат на підвищення кваліфікації таких осіб у разі працевлаштування строком не менше, ніж 2 роки за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Під час обговорення члени Комітету наголосили  на необхідності посилення соціальних гарантій соціального становлення та розвитку молоді. Члени Комітету вважають більш реалістичним альтернативний законопроект, (реєстр. № 3231-1), який, насамперед, пропонує нові механізми працевлаштування молоді,  у тому числі через стажування на підприємствах, але не містить пропозицій щодо встановлення податкових пільг. На думку членів Комітету, надання молоді можливостей працювати в Україні, отримувати гідні стипендії, створення нових механізмів отримання власного житла сприятиме зменшенню виїзду молоді на постійне проживання за межі України.