19 листопада 2021, 16:06

17 листопада 2021 року на засіданні Комітету були розглянуті додаткові редакційні та техніко – юридичні пропозиції Всесвітнього антидопінгового агентства до проектів Законів України про антидопінгову діяльність у спорті, (реєстр. № 5099, друге читання) та про внесення зміни до статті 52 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю» (реєстр. № 5640, перше читання).

 

До Комітету надійшло звернення Міністерства молоді та спорту України, де поінформовано, що Національний антидопінговий центр України як організація, відповідальна за організаційне забезпечення діяльності Наглядової ради Національного антидопінгового центру України (НАДЦ) за результатами чергового засідання Наглядової ради, проведеного 8 листопада 2021 року, до Міністерства молоді та спорту України надіслала лист НАДЦ від 08.11.2021 № 232 з проханням врахувати правки, узгоджені із Всесвітнім антидопінговим агентством (ВАДА), до законопроектів про антидопінгову діяльність у спорті (реєстр. № 5099 від 18.02.2021) та про внесення зміни до статті 52 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю» (реєстр. № 5640 від 08.06.2021).

На засіданні Комітету Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт зазначив, що на думку Міністерства молоді та спорту України, врахування зазначених правок є нагальним та необхідним з метою визначення системи боротьби з допінгом в Україні як такої, що відповідає положенням міжнародних антидопінгових документів.

Під час обговорення питання порядку денного голова підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Ольга Саладуха поінформувала учасників засідання, що народні депутати - члени Комітету з питань молоді і спорту спільно із представниками Міністерства молоді та спорту України брали участь в онлайн – консультаціях з представниками Всесвітнього антидопінгового агентства, де було обговорено пропозиції (ВАДА) та попередньо погоджено такі пропозиції щодо внесення відповідних змін до проектів законів України: про антидопінгову діяльність у спорті, (реєстр. № 5099), та про внесення зміни до статті 52 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю», (реєстр. №5640).

Водночас, Ольга Саладуха зазначила, що проект Закону про антидопінгову діяльність у спорті, (реєстр. № 5099), підготовлено Комітетом з питань молоді і спорту для розгляду Верховною Радою України у другому читанні та направлено до парламенту відповідну порівняльну таблицю.

«Тому, для врахування відповідних, спільно напрацьованих пропозицій, слід озвучити їх під час розгляду і прийняття законопроекту у Верховній Раді України», - наголосила Ольга Саладуха.

Також народні депутати України – члени Комітету зазначили, що проект Закону про внесення зміни до статті 52 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю», (реєстр. № 5640), підготовлено Комітетом з питань молоді і спорту до розгляду Верховною Радою України у першому читанні та направлено до парламенту відповідний висновок Комітету з пропозицією прийняти його за основу і в цілому.

 

За результатами розгляду питання про редакційні та техніко – юридичні пропозиції Всесвітнього антидопінгового агентства до проектів Законів України про антидопінгову діяльність у спорті, (реєстр. № 5099, друге читання) та про внесення зміни до статті 52 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю» (реєстр. № 5640, перше читання) Комітет ухвалив рішення:

 

1.              Підтримати редакційні та техніко – юридичні пропозиції Міністерства молоді та спорту України до проекту Закону України про антидопінгову діяльність у спорті, (реєстр. № 5099 від 18.02.2021), та доручити Голові Комітету Кожем’якіну А.А. під час розгляду законопроекту у другому читанні у Верховній Раді України наголосити на пропозиціях, що напрацьовані спільно з ВАДА, Міністерством молоді та спорту України та Комітетом, для врахування їх в остаточній редакції Закону.

 

2.              Доручити Голові Комітету Кожем’якіну А.А. під час розгляду у Верховній Раді України проекту Закону України про внесення зміни до статті 52 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю», (реєстр. № 5640 від 08.06.2021), запропонувати Верховній Раді України прийняти його за основу та в цілому з урахуванням відповідних пропозицій.