На парламентських слуханнях на тему: ««Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист», що проходили  12 жовтня цього року, було обговорено великий спектр питань, відбулася відверта та професійна дискусія щодо вироблення стратегії захисту прав дітей в нашій державі.

Проект рекомендацій, що був розданий на парламентських слуханнях, було доопрацьовано робочою групою з урахуванням виступів учасників слухань. Переважна більшість спірних питань була узгоджена на засіданні робочої групи.

Таким чином, на засіданні Комітету розглядалося лише одне спірне питання – яким чином затверджувати державну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2017-2021 роки», Законом чи Постановою Кабінету Міністрів України. Міністерство соціальної політики України відстоювало доцільність затвердження зазначеної державної програми Постановою Уряду.

Проте, члени Комітету наголосили на необхідності затвердження відповідної державної програми саме Законом України, оскільки  органи місцевого самоврядування, враховуючи процеси децентралізації, що відбуваються у державі, повинні отримати завдання, яких вони мають дотримуватися при захисті прав дитини.

У проекті Рекомендацій запропоновано  Раді національної безпеки та оборони України розглянути на своєму засіданні питання про дотримання прав дітей в Україні.

 Верховній Раді України запропоновано провести у лютому 2017 року "годину запитань до Уряду" з питань виконання органами виконавчої влади вимог законодавства щодо  захисту прав дітей, а також щоквартально включати до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради України блок питань щодо захисту прав дітей та підтримки сімей з дітьми.

З метою забезпечення належної роботи служб у справах дітей, центрів соціальних служб у справах сім'ї, дітей та молоді, Кабінету Міністрів України запропоновано внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення діяльності служб у справах дітей, центрів соціальних служб у справах сім'ї, дітей та молоді. У цьому законопроекті та відповідних підзаконних актах пропонується передбачити обов’язкове функціонування служб у справах дітей у структурах місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, а також встановити нормативи штатної чисельності працівників служб у справах дітей місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, центрів соціальних служб у справах сім'ї, дітей та молоді, кількість працівників з питань усиновлення та захисту прав дітей виконавчих органів сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад з розрахунку один працівник на тисячу дітей, які проживають  у межах відповідної області, району, територіальної громади, проте не менше 1 працівника на одну територіальну громаду.

Також для координації питань захисту прав дітей на загальнодержавному рівні запропоновано створити Міністерство України у справах сім'ї та дітей.

Також проект Рекомендацій містить низку конкретних пропозицій щодо вдосконалення діяльності низки міністерств, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Верховному Суду запропоновано проаналізувати судову практику щодо розгляду судами цивільних справ з позбавлення батьківських прав та поновлення в батьківських правах, відібрання дітей без позбавлення батьківських прав, внести пропозиції щодо поліпшення захисту прав дитини під час розгляду судами таких справ.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“НОВИНИ”

26 квітня 2024 16:05
26 квітня 2024 15:20
25 квітня 2024 14:23
25 квітня 2024 13:30
25 квітня 2024 12:49
24 квітня 2024 18:00
24 квітня 2024 17:36
24 квітня 2024 16:25
24 квітня 2024 15:52
24 квітня 2024 15:30