Повідомлення

Перейти до розділу
28 липня 11:30
Сьогодні святкує свій День народження заступник керівника секретаріату Комітету Юрій Молоканов! докладніше
15 липня 11:04
Шановні друзі! Інформуємо Вас, що з 23 липня по 8 серпня 2021 року в м. Токіо (Японія) відбудуться Олімпійські ігри.
 На цей час  спортсмени України вибороли 158 ліцензій з 25 видів спорту на право участі в Олімпійських іграх.
Традиційно спортсмени-учасники Олімпійських ігор представлені майже всіма областями та м.Київ.
Ознайомитися з нашою збірною командою Ви можете за посиланням:
посилання...
09 червня 13:35
Позаштатні консультанти Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту (станом на 09.06.2020 р.) посилання...
05 червня 11:34
Склад підкомітетів Комітету з питань молоді і спорту (станом на 09.06.2020 р.) докладніше
22 липня 11:18
Звіт про роботу Комітету з питань молоді і спорту протягом п'ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання посилання...
21 липня 12:59
Сьогодні свій День народження святкує головний консультант секретаріату Комітету з питань молоді і спорту Наталія Когут. докладніше
19 липня 11:51
Сьогодні свій день народження святкує старший консультант секретаріату Комітету з питань молоді і спорту Юлія Іванів. докладніше
15 липня 14:19
План роботи Комітету на період шостої сесії Верховної Ради України IX скликання посилання...
15 липня 13:42
Комітет з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підтримки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, (реєстр. № 5635). докладніше
12 липня 12:41
Голова Комітету Андрій Кожем'якін побажав олімпійцям успіхів та перемог на Олімпійських іграх в Токіо. докладніше
09 липня 19:36
Сьогодні Голова Комітету Андрій Кожем'якін виборов яскраву перемогу у змаганнях з тенісу "UTF CUP M55+" докладніше
02 липня 12:37
Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді України ухвалити у другому читанні та в цілому проект Закону України про антидопінгову діяльність у спорті, (реєстр. № 5099). докладніше
01 липня 2021, 13:58

Комітет з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" (щодо стимулювання збільшення народжуваності), (реєстр. № 5585-1), з урахуванням пропозицій Комітету.

 

Комітет з питань молоді і спорту на своєму засіданні 30 червня 2021 року розглянув проекти Законів:  про  внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини, (реєстр. № 5585), поданий Кабінетом Міністрів України, про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" (щодо стимулювання збільшення народжуваності), (реєстр. № 5585-1), поданий народними депутатами України Гетманцевим Д.О. та іншими, про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" щодо належного виконання обов’язку держави у соціальній підтримці сімей при народженні дитини, (реєстр. № 5585-2), поданий народним депутатом України Качурою О.А., про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та відновлення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, (реєстр. № 5585-3), поданого народними депутатами України Королевською Н.Ю. та іншими.

У всіх законопроектах пропонується збільшити розмір допомоги при народженні дитини.

Урядовим законопроектом, (реєстр. № 5585), пропонується встановити розмір зазначеної допомоги у сумі 50 000 грн. (на сьогоднішній день -  41 280 гривень), а також передбачити щорічне збільшення розміру допомоги  на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін, який затверджується Кабінетом Міністрів України.

Другим законопроектом, (реєстр. № 5585-1), пропонується призначати допомогу при народженні дитини в таких розмірах: при народженні першої дитини –  50000 гривень, другої дитини - 100000 гривень, третьої і кожної наступної дитини - 150000 гривень.

Третім законопроектом,  (реєстр. № 5585-2), пропонується нараховувати такі розміри допомоги при народженні дитини: при народженні першої дитини –  25 розмірів прожиткового мінімуму, другої дитини – 50 розмірів прожиткового мінімуму, третьої і кожної наступної дитини – 70 розмірів прожиткового мінімуму.

Четвертим законопроектом, (реєстр. № 5585-3), пропонується надавати допомогу при народженні дитини у такому розмірі:  на першу дитину - 50 розмірів прожиткового мінімуму, на другу дитину - 70 розмірів прожиткового мінімуму, на третю та кожну наступну дитину - 120 розмірів прожиткового мінімуму. Крім того, цим законопроектом пропонується відновити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років.

Під час обговорення законопроектів члени Комітету  підтримали законодавчі ініціативи щодо суттєвого збільшення розміру допомоги при народженні дитини, у тому числі повернення до збільшених розмірів допомоги при народженні другої та третьої дитини, що сприятиме збільшенню народжуваності в Україні.

Члени Комітету запропонували підтримати проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" (щодо стимулювання збільшення народжуваності), (реєстр. № 5585-1), оскільки в ньому пропонується оптимальне співвідношення виплат при народженні першої, другої та третьої дитини. Водночас, члени Комітету запропонували у прикінцевих положеннях Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачити щорічну індексацію цієї допомоги.