Українські парадзюдоїсти, виборовши 10 високих нагород – 4 золоті, 4 срібні та 2 бронзові, посіли перше загальнокомандне місце.

Змагання з дзюдо цього мультиспортивного заходу  - рейтингові у виборюванні ліцензій на Паралімпіаду-2024.

Парадзюдоїсти України наприкінці свого виступу поставили ще 5 яскравих фінальних крапок до переможних 5 медалей першого змагального дня Євро-2023.

Наші переможці прикінцевих днів змагань:

Анастасія Гарник (вагова категорія понад 70 кг, клас J1) - золото.

Анжела Гаврисюк (вагова категорія до 57 кг, клас J1) - срібло.

Олександр Назаренко (вагова категорія до 90 кг, клас J2) - срібло.

Едуард Тропінов (вагова категорія до 90 кг, клас J1) - бронза.

У заключний змагальний день з дзюдо пройшли командні змагання, де жіноча збірна у складі Юлії Іваницької, Наталії Ніколайчик, Анжели Гаврисюк, Інни Сич, Людмили Якимчук та Анастасії Гарник посіла ????друге місце, поступившись у фінальному поєдинку представницям Туреччини. Чоловіча команда  стала п’ятою.

П’ятірка найкращих у дзюдо країн мультиспортивного Євро-2023

1. Україна – 4 золоті, 4 срібні, 2 бронзові

2. Туреччина – 2 золоті, 5 срібних, 4 бронзові

3. Азербайджан – 2 золоті, 3 срібні, 2 бронзові

4. Грузія – 2 золоті, 1 срібна, 4 бронзові

5. Франція – 2 золоті, 1 срібна, 3 бронзові

У змаганнях з  парадзюдо, що тривали з 5 по 11 серпня, взяли участь  151 спортсмен з інвалідністю з 19 країн Європи. Від  команди  України, яка посіла перше місце в Європі,   виступило 12 спортсменів з інвалідністю, 10 з яких вибороли найвищі нагороди чемпіонату Європи.

Найуспішніше від команди України виступили Сич Інна, Ніколайчик Наталія, Гарник Анастасія, які вибороли по 1 золотій та 1 срібній нагороді, у Хорави Давида – 1 золота нагорода.

Усього у цьому мультиспортивному заході беруть участь понад 1500 спортсменів з 45 країн Європи у 10 видах спорту. Від команди України виступає 38 паралімпійців у 6 наступних видах спорту: дзюдо (12 спортсменів), тхеквондо (4 спортсмени), бадмінтоні (5 спортсменів), боча (2 спортсмени), стрільбі з лука (6 спортсменів) та стрільбі кульовій (9 спортсменів).