Місією цих змагань є допомога постраждалим під час повномасштабного російського вторгнення українським захисникам. У партнерстві з благодійним фондом «ТІЛЬКИ СИЛЬНІ» — Only The Strong організатори змагань збирають кошти на реабілітацію поранених військовослужбовців. Фінансова благодійна допомога спрямовується на ендопротезування та реабілітацію воїнів, які втратили кінцівки.

Із 23-го до 25 вересня у дев’яти областях України та Києві проходив відбірний етап, за підсумками якого до фінальної частини змагань потрапили вісім колективів: «Авіа-Грейд» (Запоріжжя), «ДанМарАвто» (Дніпро), «Титан-УПО» (Кропивницький), «ВіЯр» (Київ), «Яско» (Вінниця), ФК «Севілья» (Полтава), «Трактор» (Ужгород) та «Микільська Слобідка» (Київ).

Команди були розділені на дві групи та зіграли матчі за коловою системою у форматі два тайми по 15 хвилин. Запорізький «Авіа-Грейд» став переможцем групи А, набравши сім очок у трьох поєдинках, а вінницький «Яско» відвантажив у ворота суперників 21 м’яч, вигравши групу B.

Саме ці команди й зустрілися в очному протистоянні у фіналі. Безкомпромісний футбол не обмежився 30-ма хвилинами ігрового часу, адже за рахунку 1:1 колективам довелося пробивати післяматчеві пенальті. 5:4 — вправнішими у вирішальні миттєвості зустрічі виявилися гравці «Авіа-Грейду».

Також перед фінальним поєдинком відбувся виставковий благодійний матч між ФК «Армія» та ФК «Маестро», який так само потішив уболівальників інтригою. Основний час завершився з нічийним рахунком 4:4, а в післяматчевій лотереї фартовішими виявилися представники ФК «Армія» — 3:1. Зазначимо, що протягом усього футбольного дня бажаючі могли пожертвувати кошти на протези українським героям та поборотися за круті лоти, серед яких були футболки гравців національної збірної України.

Нагадаємо, що півроку тому саме на стадіоні ім. В. Баннікова було створено збірну України серед гравців з ампутацією кінцівок, лави якої поповнили хлопці із ЗСУ, що зазнали важких поранень під час бойових дій. А минулого тижня ця команда здобула путівку на чемпіонат Європи, взявши в Бельгії друге місце у своїй групі в Лізі націй. Учасники національного фіналу Кубку нації отримали почесні грамоти, а переможці та фіналісти змагань — головний трофей та медалі.

Уже на початку листопада тріумфатори Кубку нації представлятимуть Україну на міжнародному турнірі World Corporate Champions Cup, що відбудеться в ОАЕ.

Джерело: Українська асоціація футболу