Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує Верховній Раді України відхилити проект Закону України про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо обов’язкової участі органу опіки і піклування під час надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон без згоди одного з батьків (реєстр. № 2516а), поданий народним депутатом України Гарбузом Ю.Г.

20 травня 2016, 11:10

Законопроектом пропонується доповнити статтю 19 Сімейного кодексу України положенням, згідно з яким участь органу опіки і піклування у судових справах про надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон без згоди одного із батьків стане обов‘язковою.

Під час обговорення члени Комітету зазначили, що навіть передбачена законодавством України вимога обов’язкового отримання нотаріально засвідченої згоди батьків на виїзд дитини за кордон або рішення суду без законодавчого зазначення об’єктивно зумовлених виключень із цього правила (насамперед, необхідність термінового виїзду дитини за кордон на лікування), на практиці спричиняє непоодинокі випадки зловживання батька чи матері своїм правом на надання такої згоди й завдання шкоди інтересам самої дитини, при цьому в цій ситуації дитина стає заручником конфлікту між її батьками.

Водночас, запровадження обов’язкової участі органів опіки і піклування у суді при розгляді вказаного питання, не матиме суттєвого значення для врегулювання проблемних питань, проте може створити певні додаткові можливості для затягування розгляду відповідної справи по суті, від чого будуть насамперед, страждати інтереси дитини.