Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому проект Постанови Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо розробки і затвердження державної програми оздоровлення та відпочинку дітей, (реєстр. № 5455), з урахуванням пропозицій Комітету.

02 червня 2021, 18:48

 

Проектом Постанови пропонується звернутися до Кабінету Міністрів України з метою:

1) розробки та затвердження державної програми оздоровлення та відпочинку дітей;

2) врахування при розробці відповідної державної програми:

особливостей роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку в умовах дії карантинних обмежень;

необхідності надання за рахунок державного та місцевих бюджетів фінансової підтримки, спрямованої на збереження та розвиток мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Під час обговорення члени Комітету зазначили, що відповідно до пункту першого статті 25 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» Кабінет Міністрів України розробляє і затверджує державну програму оздоровлення та відпочинку дітей. Водночас, цей Закон був ухвалений у 2008 році, і саме у 2008 році припинила свою дію Державна програма  відпочинку  та  оздоровлення дітей на період до 2008 року.

Комітет Верховної Ради України питань  сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму неодноразово протягом декількох скликань звертався до Кабінету Міністрів України щодо розробки відповідної державної цільової програми, відповідні доручення Кабінету Міністрів України затверджувалися Постановами  Верховної Ради України, проте досі вимоги статті 25 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» не виконані.

Члени Комітету наголосили на тому, що ухвалення запропонованого проекту Постанови сприятиме прискоренню ухвалення державної соціальної програми оздоровлення та відпочинку, яка забезпечить українських дітей якісними послугами з оздоровлення та відпочинку дітей та сприятиме збереженню мережі закладів  оздоровлення та відпочинку дітей.

Водночас, члени Комітету погодилися із позицією Міністерства соціальної політики України щодо неможливості затвердження державної програми оздоровлення та відпочинку дітей протягом місяця з дня ухвалення Постанови Верховної Ради України та запропонували збільшити відповідний термін до трьох місяців.