Засідання круглого столу на тему: «Результати впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на прикладі сфери молодіжної політики, фізичної культури і спорту в Україні» (19.10.2016р.)

Опубліковано 19 жовтня 2016, о 17:20

19 жовтня ц.р. Проект «Гендерне бюджетування в Україні» презентував результати впровадження гендерно орієнтованого бюджетування на прикладі сфери молодіжної політики, фізичної культури і спорту в Україні в Комітеті за участю народних депутатів України, їх помічників та працівників секретаріату Комітету.

Національний експерт Проекту Світлана Гаращенко розповіла про завдання Проекту і, зокрема, про виявлені гендерні проблеми у сферах, які відносяться до компетенції Комітету, а саме:

- у ДЮСШ хлопців займається більше, ніж дівчат;

- сільські діти охоплені послугами ДЮСШ удвічі менше, ніж міські;

- до проведення масових молодіжних заходів недостатньо залучаються чоловіки і сільські жителі;

- соціальні потреби молоді, які повинна задовольняти держава, відрізняються не лише залежно від статі, а й від місця проживання.

Експерт Проекту Світлана Гаращенко пояснила, що ГОБ це не «рівне фінансування чоловіків і жінок», а врахування в бюджетах всіх рівнів потреб різних груп населення – молоді і людей похилого віку, чоловіків і жінок, жителів міст і сіл, людей з інвалідністю і здорових. Усі вони,  мають різні потреби у тих послугах, що надає держава. Врахування таких потреб в бюджетах усіх рівнів і є гендерно-орієнтоване бюджетування.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, народний депутат України Микола Величкович подякува за велику роботу проведену Проектом «Гендерне бюджетування в Україні» по всій державі та  висловив жаль, що напрацювання ГОБ вже пізно застосовувати в Державному бюджеті України на 2017 і закликав представників Проекту вже зараз готувати свої рекомендації по створенню гендерно орієнтованих бюджетів на 2018 рік.

Перший заступник голови Комітету запевнив, що народні депутати України та Комітет обов’язково врахують напрацювання та  рекомендації ГОБ у своїй подальшій роботі.

З більш детальнішою інформацією Проекту «Гендерне бюджетування в Україні» можна ознайомитися на сайті.

 

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку