Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму на засіданні пропонує повернути проект Закону про внесення змін до статті 11 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо усунення випадків необґрунтованого припинення виплати допомоги при народженні дитини (реєстр. № 3303), поданий народним депутатом України Вознюком Ю.В. на доопрацювання суб'єкту законодавчої інціативи.
27 березня 2014, 17:11
Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує повернути проект Закону України про внесення змін до статті 11 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо усунення випадків необґрунтованого припинення виплати допомоги при народженні дитини (реєстр. № 3303) на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи.
Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму на засіданні 25 березня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін до статті 11 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо усунення випадків необґрунтованого припинення виплати допомоги при народженні дитини (реєстр.№ 3303), поданий народним депутатом України Вознюком Ю.В., і прийняв рішення: рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні повернути законопроект суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.
Законопроектом пропонується визначити вичерпний перелік умов, за яких припиняється виплата допомоги при народженні дитини, виключивши із частини 5 статті 11 Закону таку підставу її ненадання, як "виникнення інших обставин".
Враховуючи, що допомога при народженні дитини призначається з метою створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, народні депутати України – члени Комітету зауважили, що у запропонованій редакції частини п’ятої статті 11 законопроекту будуть виключені об’єктивно обумовлені і достатньо очевидні випадки припинення виплати допомоги при народженні дитини, зокрема, смерть дитини, виїзд заявника за межі України, взяття під варту, перебування отримувача на тривалому лікуванні (психічні розлади, туберкульоз та інші захворювання) тощо.