Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики та спорту розглянув проект Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (р. № 1000), поданий Кабінетом Міністрів України та надіслав свої пропозиції до Комітету з питань бюджету.

26 грудня 2014, 09:19

Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики та  спорту розглянув проект  Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” (р. № 1000), поданий Кабінетом Міністрів України та надіслав свої пропозиції до Комітету з питань бюджету.  

 

Під час обговорення законопроекту, члени Комітету наголосили на тому, що його прикінцевими положеннями пропонується передбачити застосування деяких положень багатьох Законів, порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів. Зокрема це стосувалося вимог статті 26 Закону України «Про фізичну культуру і  спорт», статей 5 та  19 Закону України «Про охорону дитинства», якими передбачалося обов’язкове передбачення у дошкільних та інших навчальних закладах посади фахівців з фізичної культури, проведення не менше трьох уроків з фізичної культури на тиждень у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, безкоштовного харчування учнів перших-четвертих класів.

На думку членів Комітету, застосування цих положень Урядом у ручному режимі неминуче призведе до суттєвого погіршення стану здоров’я підростаючого покоління, поширення бездоглядності дітей та підлітків, та, у підсумку, зростання дитячої та підліткової злочинності. У зв’язку із зазначеним Комітет запропонував вилучити  положення зазначених статей з Прикінцевих положень зазначеного законопроекту. 

Комітет також запропонував збільшити на 9,6 мільйонів гривень фінансування  національно-патріотичного виховання молоді, на 5,6 мільйони гривень –  фінансування  спорту інвалідів та їх фізкультурно-спортивної реабілітації, на 6 мільйонів гривень –  фінансування  громадських організацій фізкультурно-спортивного спрямування, на 13,5 мільйонів гривень – фінансування  роботи з розвитку фізичної культури і спорту серед працівників і військовослужбовців правоохоронних органів. 

Враховуючи необхідність ефективного використання туристичного потенціалу України, Комітет запропонував збільшити фінансову підтримку розвитку туризму на 1,9 мільйони гривень.

З метою виконання Державної програми забезпечення житлом та вирішення житлових проблем молодих сімей, Комітет запропонував виділити 200 мільйонів гривень на надання пільгових довгострокових державних кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла. Члени Комітету вважають, що значна частина цих коштів повернеться до Державного та місцевих бюджетів у вигляді податків від доходів будівельників та внесків позичальників житла.