Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики та спорту наполягає на внесенні змін до Державного бюджету на 2015 рік щодо належного фінансування програм молодіжного кредитування та підтримки дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
03 лютого 2015, 12:30
Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту наполягає на внесенні змін до Державного бюджету на 2015 рік щодо належного фінансування програм молодіжного кредитування та підтримки дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Про це в ефірі ТРК «Київ» заявив Голова Комітету Артур Палатний.
«Державна програма забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки передбачає, що цього року на пільгові кредити для молодих сімей мали виділити більше 650 млн. гривень, проте уряд не заклав жодної копійки у проекті бюджету на 2015 рік. Ми вже подали свої пропозиції Кабміну і Комітету з питань бюджету Верховної Ради України і розраховуємо на те, що до 15 лютого будуть внесені зміни до Держбюджету та передбачено 200 млн. гривень на програми молодіжного кредитування», - зазначив Артур Палатний.
За словами Голови Комітету, питання житлового забезпечення молоді стало ще більш актуальним у зв’язку із подіями на Сході України, оскільки до вже існуючої черги незабезпечених житлом, а це близько мільйона молодих громадян, додалися переселенці із Криму та зони АТО, а також мешканці Донецької та Луганської областей, чиє житло було зруйноване внаслідок бойових дій. Народний депутат України додав, що органи місцевого самоврядування намагаються вирішити цю проблему власними силами, однак питання підтримки молоді неможливо вирішити лише на рівні територіальних громад, а тому потребує додаткового центрального фінансування.
Голова Комітету також наголосив на існуванні критичної ситуації із функціонуванням дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які відтепер повинні фінансуватися з місцевих бюджетів, а не за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Народний депутат України констатував, що достатніх ресурсів для підтримки спортивних шкіл на місцевому рівні немає, а самі ДЮСШ є неприбутковими організаціями та не мають альтернативних джерел фінансування.
«Аби уникнути закриття спортивних шкіл та загалом занепаду дитячо-юнацького спорту в Україні ми вимагаємо від уряду виділити місцевим бюджетам субвенції з Держбюджету у сумі біля 200 млн. гривень для цільового фінансування ДЮСШ, скасувати плату за землю і навчання дітей для закладів фізичної культури і спорту, а також вирішити питання стосовно запровадження пільгових тарифів на комунальні послуги для спортивних закладів. Ці заходи необхідні для того, щоб 160 тисяч дітей могли й надалі займатися спортом і стати основою здорового суспільства», - вважає Артур Палатний.