Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про охорону дитинства" та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їх дітей з метою здобуття освіти, (реєстр. № 2105), поданий народними депутатами України Гриневич Л.М., Фаєрмарком С.О., Кириленком І.Г. та Кадикалом М.О.
09 квітня 2015, 18:17
Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про охорону дитинства» та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їх дітей з метою здобуття освіти, (реєстр. № 2105), поданий народними депутатами України Гриневич Л.М., Фаєрмарком С.О., Кириленком І.Г. та Кадикалом М.О.
У законопроекті пропонується внести зміни до законів України «Про охорону дитинства» та «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до яких передбачається запровадження державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також дітей зазначених осіб.
Під час обговорення законопроекту члени Комітету підтримали пропозицію про прийняття законопроекту за основу, оскільки він розширює можливості щодо отримання освіти для учасників антитерористичній операції та їх дітей. Водночас, було висловлено низку пропозицій стосовно вдосконалення законопроекту, а саме щодо: розширення переліку осіб, які мають право на державну підтримку для отримання вищої освіти, збільшення віку дітей, які мають право на відповідну підтримку, до 23 років; уточнення видів такої підтримки, які можуть бути враховані при підготовці законопроекту до другого читання.