Висновок на проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства),(реєстр. № 3629)
23 грудня 2015, 11:57
Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму на своєму засіданні 16 грудня 2015 року розглянув проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства) (реєстр. №3629), поданий Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пояснювальної записки законопроект розроблено з метою оптимізації видатків бюджету і узгодження норм Бюджетного кодексу України зі змінами до галузевого та податкового законодавства.
Під час обговорення законопроекту члени Комітету висловилися проти пропозицій щодо передачі до видатків місцевих бюджетів фінансування низки пільг для багатодітних та прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу тощо, які раніше фінансувались за рахунок субвенції з державного бюджету (підпункт 2 пункту 18, підпункт 2 пункту 20), оскільки це призведе до фактичного позбавлення зазначених пільг цим категоріям сімей. Також члени Комітету не підтримують пропозицію щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації за рахунок видатків місцевих бюджетів (пункти 12, 14, підпункт 1 пункту 16, підпункт 1 пункту 17, підпункт 1 пункту 19, пункт 22 законопроекту). Члени Комітету вважають, що, враховуючи обмеженість доходів місцевих бюджетів, ця пропозиція призведе до скорочення таких закладів та позбавлення можливості значній частині дітей отримати необхідну кваліфікацію та сприятиме зростанню молодіжного безробіття.
У зв’язку з вищевикладеним, Комітет пропонує Верховній Раді України розглядати питання про прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства) (реєстр. № 3629), поданого Кабінетом Міністрів України, лише за умови вилучення з нього пунктів 12, 14, 22, підпункту 1 пункту 16, підпункту 1 пункту 17, підпункту 2 пункту 18, підпункту 1 пункту 19, підпункту 2 пункту 20.