19 січня 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» щодо удосконалення правового статусу служб у справах дітей».

07 лютого 2017, 10:38

Закон відновлює у  статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» частини сьому та восьму, що визначають нормативи штатної чисельності служб у справах дітей та статус зазначених служб.

Згідно з Законом штатна чисельність працівників районних, міських, районних у містах служб у справах дітей встановлюється з розрахунку один працівник служби не більше ніж на одну тисячу дітей, які проживають у районі, та не більше ніж на дві тисячі дітей, які проживають у місті, районі у місті.  Штатна чисельність працівників служб у справах дітей виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних об’єднаних територіальних громад  встановлюється з розрахунку один працівник служби не більше ніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду.

При прийнятті законопроекту, (реєстр. № 5526), Верховна Рада України підтримала пропозиції Комітету з питань  сім’ї,  молодіжної політики, спорту та туризму щодо збільшення вдвічі нормативів штатної чисельності служб у справах дітей у районах та містах та визначення нормативів штатної чисельності працівників служб у справах дітей виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних об’єднаних територіальних громад.

Сподіваємося, що прийняття цього Закону унеможливить тяжких злочинів проти дітей, що призводять до каліцтва і загибелі дітей.