Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму пропонує Верховній Раді України прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону про запобігання та протидію домашньому насильству, (реєстр. № 5294).

24 лютого 2017, 13:56

 

У редакції законопроекту, підготовленою до розгляду у другому читанні суттєво покращені питання захисту прав дітей, зокрема, уточнені повноваження органів опіки і піклування та служб у справах дітей щодо їх захисту від домашнього насильства. Запроваджено поняття дитини-кривдника, під якою розуміється особа, яка не досягла 18 років та  вчинила домашнє насильство будь-якої форми, виписано особливості профілактичної роботи з ними.

Уточнено перелік осіб, на яких розповсюджується дія закону при відсутності спільного проживання. Зокрема пропонується додати  до цього переліку дядька (тітку) та племінників, двоюрідних братів та сестер, двоюрідного діда (бабу) та двоюрідних племінників, мати (батька) одного з подружжя (колишнього подружжя) та іншого з подружжя (колишнього подружжя)

Посилена роль громадян у запобіганні домашньому насильству, оскільки без їх участі держава не здатна самостійно подолати це негативне явище. Громадяни, яким стало відомо про випадки домашнього насильства,  мають повідомляти про них до  місцевих державних адміністрацій, місцевих рад або підрозділів Національної поліції  або кол-центрів з питань запобігання та протидії домашньому насильству. Навчальним закладам доручено проводити  інформаційно-просвітницькі заходи з учасниками навчально-виховного процесу з питань запобігання та протидії домашньому насильству, у тому числі щодо дітей, приділяючи при цьому особливу увагу формуванню небайдужого ставлення учнів до постраждалих дітей, необхідності невідкладного інформування вчителів про випадки домашнього насильства, що стали їм відомі, повідомлення про такі випадки до цілодобових кол-центрів.