Комітет пропонує Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Спортивної спілки учнівської молоді України), (реєстр. №8181).
07 червня 2018, 15:58
Метою законопроекту є забезпечення підтримки на державному рівні та врегулювання діяльності Спортивної студентської спілки України та Спортивної спілки учнівської молоді України.
Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», визначивши на законодавчому рівні правовий статус Спортивної студентської спілки України та Спортивної спілки учнівської молоді України, як громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості.
Зокрема передбачається, що відповідні спілки можуть:
· представляти Україну у відповідних міжнародних спортивних організаціях, на Всесвітніх універсіадах та гімназіадах, інших міжнародних спортивних змаганнях;
· організовувати та проводити на території України всеукраїнські та міжнародні спортивні заходи;
· отримувати фінансову підтримку за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів відповідно до Закону.
Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України висловлює низку зауважень до законопроекту та не вбачає потреби у деталізації на законодавчому рівні правового статусу Спортивної студентської спілки України та Спортивної спілки учнівської молоді України, як громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості і пропонує проект Закону відхилити.
Під час обговорення члени Комітету підтримали законодавчу ініціативу народних депутатів, оскільки реалізація положень законопроекту сприятиме врегулюванню діяльності Спортивної студентської спілки України та Спортивної спілки учнівської молоді України, а також врегулює питання щодо надання з державного бюджету фінансової підтримки Спортивній студентській спілці України та Спортивній спілці учнівської молоді України, у тому числі і на сплату внесків до Міжнародної федерації студентського спорту та Міжнародної федерації шкільного спорту.
Поряд з цим, члени Комітету зазначили, що проект Закону потребує редакційного доопрацювання з урахуванням термінології, що відповідає законам України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», а саме в проекті Закону слова «позанавчальний» замінити словом «позаурочний».
В зв’язку з тим, що Міністерство освіти та науки України надало свої зауваження щодо зміни назви Спортивної спілки учнівської молоді України, у тексті та назві законопроекту слова «Спортивна спілка учнівської молоді України» в усіх відмінках слід замінити словами «Українська федерація учнівського спорту» у відповідному відмінку.
За наслідками розгляду проекту Закону Комітет рекомендував Верховній Раді України: прийняти його у першому читанні за основу та в цілому з урахуванням пропозицій Комітету.
Комітет Верховної Ради України з питань бюджету висловив низку зауважень до законопроекту, зокрема:
1) реалізація положень законопроекту, у разі його прийняття, може потребувати додаткових видатків державного та місцевих бюджетів, однак всупереч вимогам частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України та статті 91 Регламенту Верховної Ради України суб’єктами законодавчої ініціативи не надано фінансово-економічного обґрунтування до законопроекту;
2) положення
законопроекту не
узгоджуються із вимогами статей 87 та 89-90 Бюджетного кодексу України, якими
не передбачено спрямування коштів державного та місцевих бюджетів на фінансову
підтримку таких Спілок та їх відокремлених підрозділів;
3) положення проекту Закону не відповідають Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».