"Українська молодь активно волонтерить, а Міністерство молоді та спорту усіляко сприяє цьому процесу. Сьогодні у столиці зміг на власні очі пересвідчитися у масштабах роботи одного з волонтерських хабів, створених на базі Всеукраїнського молодіжного центру", - народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань молоді і спорту Василь Мокан.

22 квітня 2022, 12:56

Cтаном на квітень поточного року 93 молодіжні центри у регіонах, де немає активних бойових дій, переформатували свою роботу та надають допомогу цивільному населенню, працюють як гуманітарні хаби, шелтери для ВПО, волонтерські центри, центри надання допомоги тим, хто її потребує. На жаль, 18 об’єктів молодіжної інфраструктури з числа молодіжних центрів та молодіжних просторів пошкоджено, повністю зруйновано або знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

За словами заступниці міністра молоді та спорту Марини Попатенко (Maryna Popatenko), яка сьогодні разом із сотнями волонтерів допомагає координувати роботу хабів, на базі 23 молодіжних центрів та просторів у 18 регіонах України розпочато роботу "Співдія хабів" у рамках роботи офіційної платформи "Співдія" (spivdiia.org.ua).

Завданням хабів є підтримка цивільного населення, особливо молоді, надання психологічної та юридичної підтримки, супроводу та адаптації до життя під час війни, а також надання допомоги щодо підтримки, становлення, пошуку молодої людини в новій українській поствоєнній реальності.

"Сьогодні бачив як волонтерами організований процес формування гуманітарної допомоги для жителів постраждалої Бучі. Що й казати - лише за годину мого перебування в одному із таких хабів розвантажували 3 "буси" із різноманітною гуманітарною допомогою. Головною рушійною силою у волонтерських хабах є наша активна молодь! І це неабияк надихає!", - зазначив В. Мокан.