Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань молоді і спорту Василь Мокан: «Внаслідок повномасштабного нападу росії українці ще більше відчули себе справжньою єдиною спільнотою, ідентифікуючи себе з усім українським та Україною!».

07 травня 2022, 13:35

Війна стала поштовхом для більшості українців остаточно попрощатися із радянським минулим. За даними дослідження соціологічної групи "Рейтинг", наприкінці квітня поточного року в Україні зафіксовано найнижчий за історію спостережень показник ностальгії за розпадом СРСР - 11%. Тоді як абсолютна більшість 87% - зовсім не жалкують за ним.

Усі радянські наративи чітко асоціюються тепер із бажанням росії повернути такий собі "СРСР 2.0" - а, отже, сприймається більшістю українців як ворожі. А ще війна змінила погляди українців і стосовно переосмислення пам'ятних дат, які також в минулому мали ідеологічний радянський підтекст.  Тепер для 80% українців 9 травня - це про пам'ять та вшанування жертв Другої світової війни. Лише 15% досі вважають цю дату днем перемоги, хоча ще 4 роки тому таких було 58% серед опитаних українців.

«Таку позитивну динаміку в суспільстві із дерадянізації та декомунізації підхопив і законодавець - вчора Президент підписав нещодавно ухвалений Верховною Радою Закон України "Про дерадянізацію законодавства України", завдяки якому буде "вичищено" майже 1200 нормативно-правових актів органів влади та управління УСРР, а також дано доручення Кабміну найближчим часом провести те саме на своєму рівні, а також напрацювати нові проекти Трудового кодексу, Житлового кодексу та Кодексу про адміністративні проступки», зазначає В. Мокан.

Детальніше із даними соцдослідження Соціологічна група Рейтинг можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/bxwdv.