13 травня 2022, 13:39

«Парламент працює. Війна вимагає жорстких рішень щодо ворога і захисту наших громадян», - зазначає народний депутат України, голова підкомітету з державної молодіжної політики Ірина Борзова.

У Верховній Раді схвалили конфіскацію майна фізичних та юридичних осіб російської федерації та білорусі. Конфісковані активи будуть використані для посилення обороноздатності та відновлення України.

Прийняли закон, який передбачає націоналізацію корпоративних прав українських дочірніх компаній російських банків. Закрили рейдерські схеми, що виникали при роботі з державними реєстрами. Посилили захист прав працівників.

 

Перелік законів, прийнятих Верховною Радою України 12 травня:

 

Про внесення змін до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану, (реєстр. № 7269) - дозволяє місцевим громадам оперативно ухвалювати важливі рішення в деяких сферах, вчасно та гнучко реагувати на зміни ситуації в умовах війни.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного виробництва та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану, (реєстр. № 7264) - спрощує низку вимог до агровиробників і зменшує бюрократичне навантаження на них, зокрема – під час державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів. Це надзвичайно важливо під час проведення весняних посівних робіт 2022 року.

 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану, (реєстр. № 7289) - на час дії воєнного стану дозволяє передачу в оренду земельних ділянок для евакуйованих із зони бойових дій підприємств та будівництва логістичних центрів без розробки встановленої законодавством землевпорядної та містобудівної документації. Також виконавчим органам влади надається повноваження на передачу в постійне користування земельних ділянок комунальної власності для тимчасового розміщення біженців.

 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту осіб рядового і начальницького складу та умов проходження служби цивільного захисту, (реєстр. № 7284, прийнято у першому читанні) - передбачає покращення соціального захисту та умов проходження служби для працівників ДСНС. Зокрема, передбачається надання права працівникам ДСНС та членам їхніх сімей на пільгове санаторно-курортне лікування безвідносно до розміру середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації, (реєстр. № 6173, прийнято у першому читанні) - спрощує доступ до електронних публічних послуг, зокрема адміністративних.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин, (реєстр. № 7251, прийнято у першому читанні) - пропонує на період дії воєнного стану всі повідомлення та документи з питань трудових відносин, накази (розпорядження) вести в електронній формі з використанням технічних засобів електронних комунікацій. Таким чином оптимізується порядок взаємодії між працівником та роботодавцем в умовах воєнного стану.

 

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність, (реєстр. № 5371, прийнято у першому читанні) - пропонує скорочення зайвих бюрократичних процедур у сфері трудових відносин.

 

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників, (реєстр. № 5266) - оновлює трудове законодавство про колективні договори, посилюючи захист прав працівників.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності, (реєстр. № 7282) - регулює містобудівну діяльність,  Запроваджено новий термін – Програма комплексного відновлення населеного пункту. Вона визначає основні просторові та соціально-економічні пріоритети відновлення територій, які постраждали від боїв та надзвичайних ситуацій.

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству, (реєстр. № 3774) - закриває найпопулярніші рейдерські «лазівки», які виникали при роботі з державними реєстрами. Одне з основних нововведень – інформування власника майна телефоном в режимі реального часу про нотаріальну дію з його активом. Як громадян, так і бізнесу.

 

Пропозиції Президента України до Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб», (реєстр. № 7194) - встановлюють чіткі критерії, хто саме має підпадати під санкції. Це відкриває шлях до конфіскації російських активів на території України та майна тих, хто підтримує російську агресію. Також пропозиції глави держави усувають можливість по-різному трактувати, хто саме може підпадати під санкції. Чітко окреслені критерії, за якими активи фізичних та юридичних осіб можна заблокувати.

 

Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану, (реєстр. № 7360) - передбачає податкові зміни, які дозволять розблокувати повернення ПДВ для бізнесу. Відновлюється робота Системи електронного адміністрування ПДВ, а отже можна буде без проблем реєструвати податкові накладні.

 

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей визначення рентної плати за видобування газу природного на період дії воєнного, надзвичайного стану, (реєстр. № 7249) - оптимізує податкове навантаження на вітчизняні газодобувні підприємства.

 

Про затвердження Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 травня 2022 року «Про примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», (реєстр. № 7371) - Верховна Рада підтримала президентський законопроект про затвердження Указу Президента про примусове вилучення в Україні активів росії та її резидентів, зокрема двох банків – «Проминвестбанку» (ПИБ), що належать державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ», та Міжнародного резервного банку («МР Банк», раніше — «Сбербанк»), що належать «Сбербанку».

 

Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності з примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану, (реєстр. № 7317) - врегульовує діяльність органів та осіб, що здійснюють примусове виконання рішень у період воєнного стану.

 

«Також керівництво Верховної Ради України на сьогоднішньому засіданні офіційно оголосило про розпуск фракції «Опозиційна платформа – за життя». Ця проросійська фракція перестала існувати, тому що чисельність станом на сьогодні складала менше критичної – 17 депутатів», - зазначила Ірина Борзова