22 червня 2022, 15:55

Сьогодні народний депутат України, голова підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності, чемпіонка світу, бронзова призерка Олімпійських ігор Ольга Саладуха разом з колегами по спорту Іллею Квашою, Ганною Різатдіновою, Дмитром Мицаком взяли участь на Європейському форумі атлетів в Брюсселі.

 

Європейський форум атлетів - це великий представницький захід, де наші представники вкотре доносили до міжнародної спортивної спільноти інформацію про війну в Україні.

Під час виступу Ольга Саладуха подякувала за вже надану підтримку та наголосила, що світ не повинен залишати нашу країну наодинці з лихом.

Вона зазначила, що для українських спортсменів війна – реальність, з якою зіштовхуємося щоденно. Війна вже забрала понад 60 наших колег (і це далеко не повні дані). Багато спортсменів служать в армії чи територіальній обороні, їм сьогодні не до змагань.

94 об'єкти спортивної інфраструктури розбиті або значно пошкоджені російськими військовими. Йдеться не лише про прямі, але й про потенційні втрати – зменшення можливостей українських спортсменів у майбутньому конкурувати на міжнародних спортивних аренах.

Ольга Саладуха разом з колегами наголошували на продовженні та посиленні спортивних санкцій проти російського агресора, а також просили підтримати Україну на шляху до Європейського Союзу.

«Сьогодні ми боремося за мир у Європі, тому гідні бути частиною великої Європейської родини! Хочеться вірити, що війна в свідомості людей не стане чимось буденним та звичним. Бо це жах, до якого не можна звикати. Тільки так ми збережемо емпатію, здатність співпереживати і допомагати одне одному. І це, в першу чергу, стосується наших європейських колег, до яких з часом доходить все менше інформації про те, що відбувається в Україні», - зазначає Ольга Саладуха.

«Тож давайте користуватися кожною нагодою й говорити правду про війну. Мовою цифр, фактів, наглядних прикладів, людських доль. Усім спортсменам світу потрібно єднатися, щоб захистити олімпійські цінності та принципи. Подолати зло зможемо лише разом!», - резюмувала Ольга Саладуха.