4 червня Україна вшановує пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

02 червня 2023, 16:08

У світі цей день відзначають як Міжнародний день невинних дітей – жертв агресії. Це дуже сумна дата за часів незалежності України. Станом на 1 червня 2021 року, коли Постановою Верховної Ради України було встановлено День вшанування пам’яті дітей, маленьких українців,  які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України,  загинуло щонайменше 240 дітей. За 15 місяців повномасштабної агресії росії проти Українського народу, лише за офіційними даними офісу Генерального прокурора, загинуло 484 дитини, 993 дитини поранено. Понад 19,5 тисяч українських дітей примусово депортовані до росії чи тимчасово окупованих територій. Десятки тисяч дітей втратили близьких – матерів, батьків, братів та сестер, бабусь та дідусів, стали сиротами та напівсиротами. Мільйони дітей вимушені покинути рідні оселі, рятуючись від «руського миру». Кількість жертв серед українських дітей збільшується щоденно, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, у Києві загинула 9-річна дівчинка, 2 червня у Київській області 11-річна дитина отримала поранення.

На жаль, фактичну кількість загиблих і поранених на сьогоднішній день не можливо встановити через активні бойові дії, бо, зрозуміло, що в офіційних даних не враховані діти, які загинули у Маріуполі, Лисичанську, Сєверодонецьку, Рубіжному та інших окупованих рашистами містах, селах та селищах. Так рашисти нищать майбутнє нашого народу.

Проте навіть офіційні цифри є вражаючими. Майже 500 дітей ніколи не стануть дорослими. Ці діти могли стати відомими вченими, дослідниками, спортсменами, дизайнерами, вчителями, просто справжніми громадянами своєї держави, народжувати і виховувати власних дітей, але їхні життя обірвані жорстокими окупантами.  

В день вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, ми схиляємо голови у скорботі, згадуючи дітей, життя яких обірвала безжальна рука московських загарбників. Ми втрачаємо найдорожче, втрачаємо тих, хто навіть не встиг побачити світ.

Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту вважає, що злочини проти людства, які здійснює російська федерація, мають отримати відповідну оцінку цивілізованого світу та наполягає на створенні Міжнародного спеціального трибуналу з розслідування злочинів російської федерації на території України. За вбивства, поранення та викрадення українських дітей має бути засуджений і кожний рядовий виконавець, і кожний військовий та політичний керівник аж до президента рф владимира путіна.  Безперечно, рішення Міжнародного кримінального суду у Гаазі про арешт путіна за викрадення українських дітей має важливе значення, проте, за правилами цього суду розгляд справи по суті можливий лише у разі затримання звинуваченого.

Водночас, члени Комітету з питань молоді і спорту вважають, що саме застосування механізму заочного засудження російських військових злочинців разом з швидким судочинством та суворими вироками з конфіскацією майна є необхідним засобом для захисту мирних громадян України, насамперед, жінок та дітей від рашистських вбивць.

І якщо навіть якась невелика частка російських військовослужбовців зрозуміє неминучість та суворість покарання, і замислиться, до чого призведе виконання злочинних наказів свого командування, життя десятків, сотень дітей може бути врятовано.