Матвій Бідний: "Робимо все для того, щоб спортсмени з росії та білорусі не брали участь у міжнародних змаганнях"

05 вересня 2023, 18:05

Про це сказав заступник Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний в ефірі телеканалу «Суспільне. Спротив», коментуючи рішення збірної України з пляжного футболу знятися з чоловічої Євроліги-2023 через участь збірної білорусі.

Він зазначив, Україна не братиме участі в міжнародних змаганнях там, де виступатимуть представники країн-агресорів під своїми власними прапорами, використовуючи свою національну символіку.

«Це позиція не тільки міністерства, це — позиція всієї нашої спортивної спільноти. Ми не будемо брати участі в таких змаганнях. Ми будемо їх бойкотувати та робити все, щоби не було допущено псевдо «нейтральних» спортсменів під своїми власними прапорами до змагань», — наголосив Матвій Бідний.

За його словами, національні федерації мають посилити комунікацію та чинити тиск на міжнародні федерації, аби заборона залишалася в силі.

«Ми маємо дуже потужну міжнародну підтримку. Ми бачимо, що більшість міжнародних федерацій все ж таки не допускають спортсменів з росії та білорусі навіть в нейтральному статусі. І ми продовжуємо наполягати на тому, що це просто не припустимо. Наша робота — й надалі допомагати та всіляко підтримувати національні федерації у цій боротьбі», —  зазначив Матвій Бідний.

При цьому він зауважив, що на сьогодні тенденція відсторонення рф та рб спортсменів зберігається і міжнародна спортивна спільнота дослухається до закликів України.

«Звісно, ми маємо розуміти, що російський вплив і російське лобі дуже потужне у світі спорту. Вони роблять все задля того, щоби їх спортсменів допускали на змагання, а потім могли використовувати їх у своїх пропагандистських цілях. Але нам разом з міжнародною спільнотою вдається цьому ефективно протистояти», — додав Матвій Бідний.