Героїзм та жертовність юних українців, які у бою під Крутами зупинили переважаючі їх за чисельністю «червоні» війська та надали час для зміцнення української державності, надихають українських військових на полі бою давати відсіч рашистам та є прикладом для дітей та молоді, - зазначають члени Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту
30 січня 2024, 15:49
На початку 2018 року Українська народна республіка опинилась у складних умовах. Війська Муравйова йшли на Київ, в якому підняли повстання прихильники більшовиків. Час грав вирішальне значення і було вкрай важливо зупинити наступ червоногвардійців. Біля 500 українських юнаків з Першої Української військової юнацької школи імені Богдана Хмельницького, Студентського куреня Січових стрільців та інших військових підрозділів протистояли ворогу, який був краще озброєний та мав чисельну перевагу (більше 4 тисяч бійців).
Високий бойовий дух українців, а також вдало обрана позиція для оборони дозволили їм завдати значних втрат ворогу та пригальмувати його наступ. Під тиском переважаючих сил більшовиків юні патріоти були змушені відступити, але вони підірвали мости та залізничні колії, і це ще більше загальмувало ворогів. Злість за свої невдачі «червоні» зірвали на полонених, яких катували, а потім стратили.
Виграний, завдяки самопожертві українських студентів та гімназистів час, дозволив Українській народній республіці подавити п’яту колону у Києві, підписати Берестейський мирний договір, домогтися міжнародного визнання та отримати допомогу західних союзників проти більшовиків. Подвиг української молоді під Крутами зіграв велику роль у зміцненні Української державності.
Сьогодні, коли рашисти мають перевагу у авіації, ракетах та боєприпасах, пам'ять про юних Героїв, які зупинили російських військових під Крутами, надихає сучасних Героїв, допомагає їм знищувати ворога, зриваючи його плани, надає їм сили та є важливим елементом формування української ідентичності у дітей та молоді, - наголошують члени Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту.