«Ветеран має бути в центрі уваги», - наголосила в етері «єдиних новин», відповідаючи на питання про перезавантаження роботи Міністерства у справах ветеранів, голова підкомітету з питань держаної молодіжної політики Ірина Борзова

13 лютого 2024, 13:50

 

Війна триває з 2014 року і ще до початку повномасштабного вторгнення в Україні було багато ветеранів. У 2018 році ініціаторами створення Міністерства у справах ветеранів стала ветеранська спільнота. У 2023 році саме ветеранська спільнота почала наголошувати на тому, що профільне Міністерство у своїй роботі не враховує потреби ветеранів, не вирішує комплексно проблеми.

Ірина Борзова зазначає, що Верховна Рада України  проголосувала за відставку міністра, бо сьогодні вкрай необхідне переформатування роботи Міністерства, напрацювання єдиної дорожньої карти. Тому що часто буває так, що є програми державні, обласні чи підтримка на рівні громад. Але повертаючись в громаду, буває, що ветеран не знає з чого починати свій шлях до цивільного життя і часто чуємо питання: як отримати соціальні послуги, куди звертатись, як отримати пільги, безкоштовне лікування, чи мають право діти ветерана на безкоштовне харчування в школах і садочках… Повертаючись додому, ветеран змушений збирати купу документів і самому всього добиватись. А так не повинно бути. У центрі уваги і роботи Міністерства ветеранів повинен бути ветеран.

«Сьогодні ветеранська політика є елементом оборонної політики. Адже наші захисники і захисниці, які воюють на фронті вже сьогодні повинні розуміти, що повернувшись до цивільного життя, суспільство, державні органи влади, органи місцевого самоврядування допоможуть їм, що вони об’єднаються навколо допомоги ветеранам», - резюмувала народна депутатка.