Україно-німецька програма житлового кредитування ВПО
26 березня 2024, 15:20
Майже три роки працює в Україні програма іпотечного пільгового кредитування внутрішньо переміщених осіб за кошти гранту уряду Німеччини, наданого через банк KfW, яку реалізує Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло).
Умови проекту дуже вигідні для позичальників (незмінна відсоткова ставка 3% річних, мінімальний перший внесок, тривалий термін кредитування), що є причиною значного попиту: в електронній черзі наразі зареєстровані майже 36 тис. громадян – вимушених переселенців.
Яким є типовий позичальник за цією програмою? Статистичні дані дають змогу відповісти на це питання.
Перша фаза проекту тривала з 2021 до 2023 року. За цей час сім’ї ВПО (внутрішньо переміщених осіб) отримали 667 іпотечних кредитів на загальну суму понад 934,4 млн гривень.
За гендерною ознакою склалася приблизна рівність: жінок-позичальників налічується 52%, чоловіків – 48%.
За ознакою джерела доходу 27% позичальників є фізичними особами – підприємцями, 69% – найманими працівниками. 4% – інше (незалежна професійна діяльність, догляд за дитиною).
Понад половина кредитів, 56%, надані у Київській області й Києві.
37 років становить середній вік позичальника. Тобто чимало отримувачів іпотеки за цією програмою є молодими родинами, які вирішили будувати своє майбутнє у своїй державі.
3 особи у середньому входять до складу сім’ї користувача житловим кредитом за кошти уряду Німеччини. Отже, в родинах учасників цього проекту у середньому виховують по одній дитині.
Середня вартість житла, що придбається, згідно з договором купівлі-продажу – 1,6 млн грн.
Середня площа квартири, яку сім’ї купують у кредит, – 57,63 кв. м.
Усереднена родина щомісяця сплачує за таким кредитом (тіло і відсотки) близько 9 тис. грн. Це співставно або й дешевше за орендну плату в столиці та більшості великих міст.
Середній строк, на який родини оформлюють кредит, – 246 місяців.
Держмолодьжитло робить все для старту другої фази цього проекту, так потрібного українцям, що зазнали лиха внутрішнього переміщення внаслідок розв’язаної рашою війни.
Нагадуємо, з умовами програми можна ознайомитися на сайті Держмолодьжитла.
Подати заяву для участі в програмі можна при особистому зверненні до будь-якого відділення Держмолодьжитла або в електронній формі – через державний портал електронних послуг ДІЯ.