«Спорт для ветеранів. Чому це важливо? Як розвивати ветеранський спорт або адаптивні види спорту. Яка насправді ситуація?», - про це говорили на базі Ветеранського Хабу з ветеранами, представниками спорту та влади, - зазначає народна депутатка України, голова підкомітету з питань державної молодіжної політики України Ірина Борзова
28 березня 2024, 13:11
Чи може ветеран відвідати басейн? Пограти у волейбол на кріслі колісному, настільний теніс, або зайнятися боксом? Чи відкриті двері спортивних шкіл, спортзалів у громадах для ветеранів? Чи приймають на рівні громад програми підтримки? Чи відбуваються заходи і змагання?
У 95% відповідь - НІ.
«Але важливо розуміти проблематику, говорити і починати працювати! Крок за кроком розвивати спорт для ветеранів у регіонах та громадах! Кому близька ця тема , та хто хоче працювати у цьому напрямку пишіть на irynaborzova82@gmail.com. Разом будемо сильніші!», - наголошує Ірина Борзова.
Чому спорт для ветеранів - це дуже важливо!
Продовження реабілітації сприяє підтримці фізичного здоров'я, зміцнює м'язи і кістки, покращує серцево-судинну систему та підвищує загальний тонус організму.
Покращує настрій, стимулює вироблення ендорфінів, що може допомогти підняти настрій, зменшити стрес і покращити самопочуття.
Займання спортом може стати частиною соціальної взаємодії, де ветерани війни можуть зустрічатися з друзями, знайомитися з новими людьми і відчувати себе частиною спільноти.
Спорт може допомогти ветеранам війни подолати фізичні та психологічні травми, відновити втрачену впевненість у собі та знайти нові цілі та мотивацію в житті.
Розвиток спорту для ветеранів може бути важливим для забезпечення їхнього здоров'я та добробуту. Декілька способів цього досягнення:
Забезпечення доступу до спортивних об'єктів: Забезпечення можливості ветеранам вільного доступу до спортивних об'єктів та інфраструктури.
Створення спеціалізованих програм: Розробка програм, які враховують особливості фізичних можливостей та інтересів ветеранів. Робота з адаптивними видами спорту.
Проведення тренувань та заходів: Організація тренувань з різних видів спорту, які підходять для ветеранів, а також проведення спортивних заходів із їх участю.
Стимулювання участі: Здійснення заходів зі стимулювання участі ветеранів у спортивних змаганнях та подіях.
Популяризація здорового способу життя серед ветеранів через спорт та фізичну активність.
Соціальна підтримка: Забезпечення соціальної підтримки для ветеранів, які займаються спортом, включаючи психологічну та медичну допомогу.
Співпраця з організаціями та владними структурами для забезпечення підтримки та розвитку спорту для ветеранів.