Міжнародний олімпійський комітет отримав нового президента: що це означає для світового спорту?

21 березня 2025, 09:05

 
У міжнародному спортивному русі відбулася важлива подія – Міжнародний олімпійський комітет очолила нова президентка. На цю посаду обрали олімпійську чемпіонку з плавання з Зімбабве Кірсті Ковентрі.
«Сподіваюся, що її керівництво стане поштовхом для розвитку світового спорту. Водночас спортивна спільнота України та всі, хто підтримує принципи чесної гри, очікують від пані Ковентрі твердих рішень щодо недопуску російських і білоруських атлетів на міжнародні змагання», – наголосила голова підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Саладуха Ольга Валеріївна.
На жаль, за останні роки ми спостерігали, як Томас Бах поступово послаблював санкції проти росії, що завдавало шкоди репутації МОК та підривало олімпійські принципи. Є побоювання, що нова очільниця може продовжити цю лінію, адже, працюючи у МОК, вона неодноразово висловлювалася за повернення російських спортсменів на міжнародну арену.
«Будемо уважно стежити за її рішеннями та давати їм оцінку. Водночас я впевнена, що більшість світової спортивної спільноти підтримує справедливість, і якщо МОК обере шлях співпраці з росією, ми зможемо цьому протидіяти», – підсумувала Ольга Саладуха.