Повідомлення

Перейти до розділу
30 травня 15:33
НІКОЛИ НЕ ПРОБАЧИМО! "ЯНГОЛИ СПОРТУ"
Реквієм за загиблими українськими спортсменами

посилання...
26 лютого 17:41
Підтримуємо Українську Армію! (єПідтримка) докладніше
24 червня 15:52
«Навіть під час війни рухова активність продовжується!», - народний депутат України Георгій Мазурашу представив Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту на «Олімпійському дні 2022» в місті Чернівці. докладніше
24 червня 15:47
Народний депутат України, голова підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірина Борзова розповіла про народження офіцерської родини військових медиків в місті Вінниці. докладніше
24 червня 15:27
«Консолідоване рішення Європейської Ради зробити нашу державу кандидатом на вступ в ЄС - віхова подія в історії Незалежної України», - народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань молоді і спорту Василь Мокан. докладніше
23 червня 21:36
УКРАЇНА – КАНДИДАТ У ЧЛЕНИ ЄС! докладніше
23 червня 16:03
ВІТАЄМО ІЗ ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ – З ДНЕМ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ докладніше
23 червня 13:20
КОЛЕКТИВ КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ МОЛОДІ І СПОРТУ ВІТАЄ З МІЖНАРОДНИМ ОЛІМПІЙСЬКИМ ДНЕМ! докладніше
22 червня 18:03
Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення зміни до статті 52 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю». докладніше
22 червня 17:43
Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про антидопінгову діяльність у спорті». докладніше
24 травня 2022, 10:26

«Діти, яких евакуювали в безпечні місця, будуть під захистом відповідальних осіб до возз’єднання з родиною», - народний депутат України, голова підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірина Борзова.

 

Віроломне воєнне вторгнення Російської Федерації в Україну та безперервні збройні атаки, що спрямовуються державою-агресором на мирних мешканців українських міст, селищ і сіл, призвели та призводять до непоправних втрат і величезної кількості загиблих серед цивільного населення, в тому числі осіб, які мають дітей. Багато громадян України перебувають нині в умовах, що загрожують їхньому життю та здоров’ю. Зростає кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування, та дітей, зв’язок з батьками та іншими родичами яких тимчасово втрачено.

Народний депутат України, голова підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірина Борзова повідомила, що Верховна Рада 22 травня прийняла законопроект про внесення змін до статті 30-1 Закону України «Про охорону дитинства» щодо представництва деяких дітей під час ведення в Україні воєнного стану (7200).

«Йдеться про обов’язковість призначення відповідальних осіб в місцях перебування евакуйованих дітей до повернення їх в Україну або до возз’єднання з сім’єю», - зазначила Ірина Борзова.

У зв’язку з невимірними загрозами життю і здоров’ю українців та громадян інших держав, які проживають на території України, органами української влади на виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» забезпечується евакуація дітей і сімей з дітьми до безпечних місць у межах України, а також за кордон, у тому числі до країн – членів Європейського Союзу.

«Частину дітей евакуйовують із притулків, центрів соціально- психологічної реабілітації, центрів соціальної підтримки дітей та сімей, дитячих будинків-інтернатів, пансіонів закладів загальної середньої освіти, будинків дитини тощо. Відповідно, виникла нагальна потреба забезпечити законне представництво вищезазначених категорій дітей виключно на час їх перебування закордоном із працівниками відповідних закладів.

Військові або військово-цивільні адміністрації мають право на призначення законного представника дітям, які знаходились на цілодобовому перебуванні у дитячих закладах та під час дії надзвичайного або воєнного стану в Україні і підлягають евакуації», - розповіла народний депутат.

Ірина Борзова зазначає, відповідно до прийнятих законодавчих змін, адміністрації та працівники закладів, до яких зараховані на цілодобове перебування діти за заявами батьків у зв’язку із складними життєвими обставинами, або із особливими освітніми потребами, або тимчасово влаштовані діти, які залишилися без батьківського піклування, або діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, до вирішення питання їхньої постійної форми влаштування, стануть законними представниками таких дітей під час їхнього перебування в безпечних місцях та за кордоном.

«Важливо, що законні представники несуть відповідальність за дітей, але вони НЕ наділені правом вчинення правочинів, пов’язаних із житловими та майновими правами, від імені та в інтересах дитини. Також НЕ мають права надавати згоду на усиновлення та зміну громадянства дитини», - наголошує Ірина Борзова.