Відома тенісистка вважає, що наші спортсмени мають домагатися заборони щодо участі країн-агресорів на міжнародних змаганнях, проте там де це не вдалося, все одно потрібно брати участь у турнірах.

«Це питання дуже складне. Сподіваюся, що будь-які подальші рішення будуть виваженими і не нашкодять українському спорту та нашій державі загалом: всередині країни та на міжнародній спортивній арені», - сказала Світоліна.

 

Еліна Світоліна на прикладі тенісу дала власну оцінку того, що обговорюють упродовж останнього тижня:

 

«Уже більше як рік триває повномасштабна війна. Та, на жаль, наші українські інституції не змогли переконати міжнародні асоціації та тенісну спільноту прибрати російських і білоруських спортсменів із туру. До речі, я кажу і про Національний олімпійський комітету України, і про Міністерство молоді та спорту України, і про Федерацію тенісу України. Це не змогли зробити і ми, тенісисти, хоча впродовж цього часу неодноразово порушували й порушуємо це питання на різних рівнях. Єдине, чого нам вдалося досягнути, - це санкція із білим прапором. Тож маємо і далі працювати разом і зробити все, щоб не допускати цих спортсменів до виступів на міжнародних змаганнях і особливо на Олімпіаді.

Щодо можливої заборони. Зараз рекомендація звучить таким чином: «не брати участь у змаганнях, до яких будуть допущені російські та/або білоруські спортсмени».

Що це означає де-факто? Це означає, що кар’єра всіх українських професійних тенісистів - і дорослих, і юніорів - має завершитися. Бо якщо ми не можемо брати участь у турі, де грають країни під білими прапорами, нам ніде грати. Це кінець. Отже, теніс треба викреслити як вид спорту.

Припустимо, ще якісь міжнародні федерації ухвалюють рішення і допускаюсь цих спортсменів до змагань. Наскільки мені відомо, зараз вони виступають під нейтральним прапором у тенісі, велогонках, а минулого тижня їх уже допустили до фехтування. Немає гарантії, що завтра їх не допустять до інших видів спорту. Що робити Україні із забороною на виступи для наших спортсменів? Продовжувати забороняти? Забирати «зброю» у наших спортсменів?

Запитайте спортсменів із інших видів спорту. Яким буде їхнє ставлення і рішення, якщо вони опиняться у ситуації, у якій сьогодні опинилися всі українські тенісисти?

Уявімо, що ми бойкотуємо і знімаємося із турнірів. Далі що? Ми пішли, вони залишилися і продовжують перемагати для своїх країн. А ми - ні, бо ми пішли. Наші військові так би ніколи не зробили. Вони ведуть боротьбу за кожен сантиметр нашої землі, за кожне слово, за можливість підняти український прапор на звільненій Харківщині чи Донеччині.

Для мене тенісний корт - це мій фронт. Саме там я завжди підіймаю український прапор, там я говорю про війну, про те, що росія - це країна-терорист. Я привертаю увагу всього світу саме там, де я маю голос і силу.

Повірте, непросто виходити на корт, коли проти тебе грає спортсмен із країни-агресора і ти не знаєш - він за вбивство українців чи проти? Але ми не боїмося, ми виходимо на корт, щоб битися та перемагати. Заради України за тих спортсменів, які загинули у війні», - наголосила Світоліна.

Підсумовуючи Еліна Світоліна зазначила, що вона негативно ставиться до заборон та висловила думку, що потрібно шукати smart-рішення навіть під час війни, оскільки ми - нове покоління, а це війна старого та нового. Має бути повне розуміння того, як працює конкретний спорт, пошук рішень та зрозуміла стратегія, яка не тільки допоможе виграти сьогодні, але й стане запорукою майбутнього розвитку.

«За моїми оцінками, війна вже відкинула український спорт на 10 років назад. Спортивні досягнення - це та частина української ДНК, яку знають у світі. І мені, як українці та як тенісистці, дуже болить, щоб невиваженими або поспішними рішеннями ми не зламали цей переможний код», - резюмувала Еліна.

 

Джерело: https://btu.org.ua/ua/golovne/44278-otzhe-tenis-treba-vikresliti-yak-vid-sportu-elina-svitolina-pro-zayavu-golovi-nok-ukrayini.html

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“НОВИНИ”

19 квітня 2024 15:05
19 квітня 2024 14:30
19 квітня 2024 13:35
19 квітня 2024 12:40
19 квітня 2024 09:25
18 квітня 2024 17:43
18 квітня 2024 17:00
18 квітня 2024 16:30
18 квітня 2024 15:52
18 квітня 2024 14:43