Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний презентував учасникам засідання плани розбудови клубної системи спорту.

Міністр зауважив, що для учасників засідання підготовлені інформаційні матеріали, де зазначено, що клубна система спорту побудована на основі спортивних клубів зі статусом громадських організацій і є однією з найфективніших моделей залучення населення до фізичної культури і спорту, адже громадські спортивні клуби відіграють важливу соціальну функцію: створюють умови для інтеграції людей різного віку, соціального статусу та рівня підготовки.

Очільник Мінмолодьспорту України поінформував народних депутатів та учасників виїзного засідання Комітету, що у рамках реформування спортивної сфери запущений експериментальний проект із впровадження клубної системи спорту, до якого вже долучилися 10 обласних державних адміністрацій та 50 територіальних громад. Експеримент передбачає залучення місцевих спортивних клубів у статусі громадських організацій до фізкультурно-спортивної або спортивної діяльності та надання їм фінансової підтримки.

Матвій Бідний підкреслив що вже сьогодні спортивна галузь має вийти за рамки співпраці виключно з дитячо-юнацькими спортивними школами (далі – ДЮСШ), бо настав час збудувати відкриту систему в спорті і вийти на рівень менторського супроводження галузі і щорічно визначати клуби, що залучили максимальну кількість молодих людей до занять спортом і чиї вихованці досягли найкращих спортивних результатів.

Така відкрита система буде заохочувати молодих людей і тренерів займатися спортом, генерувати нові ідеї і сприяти здоровому способу життя в місцевих громадах, - підсумував Міністр молоді та спорту України.

Голова підкомітету з питань фізичної культури та масового спорту Георгій Мазурашу звернув увагу присутніх, що «ідея клубної системи в спорті обговорюється вже багато років і, навіть, десятиліть. Але, і це дуже важливо», -  зазначив Георгій Мазурашу,- «не перегнути палицю і не зруйнувати спортивні школи, які успішно працюють в Україні. Колективи ДЮСШ мають розуміти, що клубна система не загрожує їх діяльності. Клубна система має бути більш гнучкішою. Це можливість реформувати деякі ДЮСШ у спортивні клуби, застосовувати додаткові інструменти для розвитку різних видів спорту. Цей проект має розвиватися не на місцевому рівні. Важливо, щоб держава контролювала і просувала масовість у спорті і спортивні результати, враховуючи пріоритетність олімпійського спорту».

 «Ми маємо рухатися в ногу з часом», - зауважила голова підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Ольга Саладуха. – «В регіонах мені задають дуже багато питань, куди ми рухаємося далі, як мають працювати спортивні клуби, хто їх буде фінансувати. Тому, в мене питання до Міністра: які саме критерії ефективності, чи відомо про бар’єри з якими стикаються громади, що створюють клуби,  і які є рекомендації щодо внесення змін до законодавства».  

Секретар Комітету з питань молоді і спорту  Григорій Суркіс подякував Міністерству молоді та спорту України за ґрунтовну презентацію та за роботу над розвитком клубної системи спорту в Україні.

«Те, що ми зараз почули», - підкреслив Григорій Суркіс, – «це важливий крок у напрямку створення нових можливостей для людей у містах та селах, які хочуть знайти своє місце у спортивній родині. Але це і амбітне завдання для всіх рівнів — від центральних органів влади до місцевих громад. І наша задача сьогодні – не лише обговорювати, але й разом шукати практичні рішення для втілення цієї мети в життя.

Клубна система — це не про папери, графіки чи таблиці. Це про те, щоб у кожному місті, у кожному селі була зареєстрована реальна локація, куди хочеться прийти після важкого дня.

Я звертаюся до всіх, хто сьогодні працює над реформою: не зупиняйтесь на концепціях і презентаціях. Йдіть далі. Дайте людям можливість тренуватися. Відкрийте школи після уроків, ремонтуйте майданчики, підтримуйте тренерів. Бо коуч — це не просто працівник. Це лідер, наставник, друг. Це людина, яка вчить не тільки техніці, а й формує характер, загартовує психіку, надихає у боротьбі за кожен м’яч, за кожну мрію.

І ще одне. Клубна система — це не лише інструмент. Це наш шанс зробити спорт частиною великого національного проекту відновлення країни. Це про те, як ми будемо жити після війни. Як будемо відбудовувати громади».

В заключному слові Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний підкреслив, що розвиток клубної системи не передбачає негайного закриття ДЮСШ, в країні, що має відбуватися еволюція і створення клубної системи передбачає перш за все створення нових можливостей для талановитої молоді і успішного тренерського складу. Час все покаже. Необхідно порівняння ефективності роботи клубів і ДЮСШ, тільки поступовий перехід до клубної системи. Ми запропонували модель, яка може запрацювати швидко. Але й громади мають право на прийняття рішень, щодо переходу на клубну систему. І тут має величезне значення зворотний зв’язок.зне значення зворотний зв’язок.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“НОВИНИ”

19 червня 2025 15:09
19 червня 2025 13:44
19 червня 2025 13:00
19 червня 2025 12:40
19 червня 2025 10:50
18 червня 2025 12:42
17 червня 2025 15:40
17 червня 2025 12:08
15 червня 2025 09:14
13 червня 2025 17:00