Начальник управління спорту та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації Костянтин ЛИСЕЙКО зазначив, що Україна зараз переживає важкі часи і дуже важливо приділяти увагу розвитку адаптивних видів спорту, які є одним із найдієвіших інструментів реабілітації ветеранів війни. «Серед адаптивних видів спорту популярні як командні види  – волейбол сидячи, баскетбол та регбі на візках, так і одиночні, серед яких веслування на тренажерах, стрільба з лука, велоспорт, плавання, настільний теніс, біг, стрибки в довжину, штовхання ядра та метання диска. 

Важливо забезпечити безперешкодний доступ ветеранів війни та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни до об’єктів інфраструктури фізкультурно-спортивної реабілітації з урахуванням вимог доступності для осіб з інвалідністю. У місті  Івано-Франківськ функціонує Центр комплексної реабілітації «Донбас-Прикарпаття», в якому учасники бойових дій можуть отримувати послуги з соціальної, психологічної, фізичної, фізкультурно-спортивної реабілітації, медичного обстеження та медичної реабілітації.

З метою відновлення фізичних функцій ветеранів війни для їх повернення до виконання обов’язків військової служби у спортивному залі в Івано-Франківську на безоплатній основі учасники бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, проходять реабілітацію з фізичної культури і спорту.

Для формування ефективної системи мотивації ветеранів війни та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни до активного способу життя, в місті  Калуш працює плавальний басейн.

В Івано-Франківській області у сфері фізичної культури і спорту працюють 40 спортивних закладів, які можуть надавати послуги учасникам бойових дій та ветеранам з інвалідністю внаслідок війни», - зауважив Костянтин Лисейко.

Заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан ПРИХОДЬКО зауважив, що для створення тренду ветеранського спорту важливе місце має системність в роботі.

Міністерством у справах ветеранів України започатковано Експериментальний проект щодо надання учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни допомоги для занять фізичною культурою та спортом (відповідний Порядок затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 № 2).

«Метою реалізації експериментального проекту є створення умов для фізичного та психологічного відновлення учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також підвищення соціальної інтеграції через їх участь у спортивних заходах. Відповідно до зазначеного вище Порядку допомога надається учасникам бойових дій, визначених пунктами 19 – 25 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особам з інвалідністю внаслідок війни, визначених пунктами 11 – 16 частини другої статті 7 зазначеного Закону, які досягли 18 років, мають реєстраційний номер облікової картки платника податків, у розмірі 1 500 гривень один раз на відповідний квартал року протягом строку дії експериментального проекту.

«На жаль поки не всюди вирішено питання організації занять спортом ветеранів, які проживають в маленьких населених пунктах, але Міністерство працює над розробкою спеціальної програми, що допоможе вирішити це питання».

Заступник Міністра у справах ветеранів України наголосив на тому, що постійно зростає кількість спортивних заходів, що організують на місцях для ветеранів. «Кожної суботи та неділі в різних регіонах України проводять по п’ять-шість заходів. Але дуже важливо збільшувати кількість спортивних заходів для ветеранів, що проводяться на державному рівні, хоча і сьогодні їх в плані на рік понад п’ятдесят».

Руслан Приходько повідомив, що крім виступів українських спортсменів на Іграх Нескорених, планується виступ за кордоном ветеранів війни в багатьох видів спорту. Збірна з джиу-джитсу прийме участь в змаганнях в Абу Дабі.

«Ветеранський спорт - це про те, що сила духа спортсменів має бути важливіша за силу тіла. І Міністерство буде робити все можливе, щоб повернути ветеранів до повноцінного життя і будувати сильну за духом націю», - наголосив Руслан Приходько.

«Розвиток адаптивного спорту це державницька стратегія, яку ми маємо виконувати», - зауважила голова підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Ольга Саладуха. – «Ми маємо віддячити нашим захисникам і захисницям, які дарують нам життя і ми можемо продовжувати займатися нашими улюбленими справами. І на кейсі Федерації легкої атлетики України, яку я сьогодні очолюю, хочу зазначити, що ми одна з перших олімпійських федерації, що опікується адаптивним спортом та залучає наших військових, полонених, поранених і вже проводили багато заходів. Окрім роботи в шпиталях, окрім комунікацій з військовими, ми проводили заходи, змагання, національні чемпіонати, що включають забіги для ветеранів і поранених. А ще, і це важливо, в нас працює людина, яка сама була в полоні і відповідає за адаптивний спорт, і наші ветерани у складі легкоатлетичної збірної України взяли участь у чемпіонаті України з легкої атлетики і це було мотиваційним і дуже потужним випробуванням, коли вони пробігли марафон. І я закликаю всі федерації і спортивну спільноту долучатися до таких подій, бо ми маємо нести соціальну місію  і соціалізуватися нашим воїнам».

За підсумками розгляду питання Комітет з питань молоді і спорту Комітет ухвалив рішення, в якому Верховній Раді України було рекомендовано прискорити розгляд у другому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо спорту ветеранів війни, (реєстр. № 12233).

Також Комітет рекомендував Кабінету Міністрів України:

доручити Міністерству молоді та спорту України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством фінансів України розробити план заходів щодо реалізації безбар’єрності у наявних та нових закладах фізичної культури і спорту державної та комунальної власності, а також центрах олімпійської підготовки, школах вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацьких спортивних школах і спортивних спорудах всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів та базах олімпійської та паралімпійської підготовки. 

забезпечити координацію зусиль та взаємодію Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства соціальної політики України, обласних та Київської міської державних адміністрацій щодо розвитку спорту ветеранів війни та адаптивного спорту;

доручити Міністерству ветеранів України з урахуванням пропозицій Міністерства молоді та спорту України розробити методичні рекомендації місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування щодо розвитку спорту ветеранів України та адаптивного спорту на регіональному та місцевому рівні, насамперед проведення спортивних змагань та спортивних заходів серед ветеранів війни та членів їх сімей.

Комітет рекомендував органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування в установленому порядку в межах своїх повноважень:

вжити заходів щодо посилення співпраці із всеукраїнськими спортивними федераціями та фізкультурно-спортивними товариствами в частині розвитку адаптивного спорту та спорту ветеранів війни;

передбачити збільшення фінансування з метою реалізації принципів безбар’єрності в існуючих та новозбудованих закладах фізичної культури і спорту комунальної власності;

забезпечити ефективну інформаційну кампанію на місцевому рівні щодо розширення можливостей ветеранів війни та осіб з інвалідністю для участі в спортивних заходах та спортивних змаганнях, реабілітаційних програмах, зокрема шляхом створення відповідних інформаційних розділів на сайтах місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, розміщення відповідних оголошень у центрах надання адміністративних послуг, ветеранських просторах, закладах охорони здоров’я та соціального захисту населення, а також шляхом співпраці з громадськими об’єднаннями.

Також Комітет запропонував національним спортивним федераціям та всеукраїнським фізкультурно-спортивним товариствам посилити співпрацю з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування  та сприяти проведенню спортивних змагань та заходів з адаптивного спорту та серед ветеранів війни на регіональному та місцевому рівнях.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“НОВИНИ”

19 червня 2025 15:09
19 червня 2025 13:44
19 червня 2025 13:00
19 червня 2025 12:40
19 червня 2025 10:50
18 червня 2025 12:42
17 червня 2025 15:40
17 червня 2025 12:08
15 червня 2025 09:14
13 червня 2025 17:00