Збори-змагання під гаслом «Сила в єднанні» були організовані на базі Запорізької гімназії «Запорізька Січ» Запорізьким обласним відокремленим підрозділом ГО «ВГДР «Школа безпеки» за сприяння Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області, Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста України,  а також методичної та практичної підтримки комунального закладу «Центр туризму» Запорізької обласної ради.

Участь у заході взяли команди з різних відокремлених підрозділів ГО «ВГДР «Школа безпеки» з міста Запоріжжя та територіальних громад Запорізької області. Деякі команди мали значний досвід участі у всеукраїнських та міжрегіональних змаганнях, інші — лише нещодавно розпочали підготовку.

Організатори зазначають, що попри всі ризики та труднощі проведення зборів в умовах прифронтового міста, їхній досвід і віра у важливість цієї справи стали рушійною силою. Особливу увагу приділили заходам безпеки — на території облаштували комфортні укриття, куди діти могли оперативно перейти у разі повітряної тривоги.

Перший день був навчальним, а упродовж другого –  юні рятувальники із зацікавленням та ентузіазмом долали кожну дистанцію, активно підтримуючи одне одного на таких етапах: «Аварійно-рятувальна дистанція», «Природно-техногенна смуга перешкод», «Дії в зоні пожежі», «Мінна безпека», «Безпечне літо» тощо. За цей час новачки усвідомили важливість командної роботи й ефективної комунікації, а досвідчені учасники, які взяли на себе ролі лідерів, з радістю передавали їм свої знання.

Після завершення насиченої програми на всіх очікував приємний бонус – показовий виступ кінологічної служби Міністерства внутрішніх справ України. Потім юним рятувальникам запропонували більш детально ознайомитися зі спецспорядженням, що надали для проведення змагань партнери ГО «ВГДР «Школа безпеки» — Молодіжна громадська організація з Німеччини THW-Jugend e. V.

Звісно ж, що окрім перешкод, перемог та досягнень, захід був насичений ще й неймовірними емоціями та міцною дружбою. В умовах воєнного часу це надзвичайно важливо. Адже діти і молодь не лише практикувались у наданні допомоги тим, хто цього потребує, а й відточували в собі лідерські якості, навчались командної взаємодії та зміцнювали віру в себе, у власні сили та в майбутнє нашої країни.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“НОВИНИ”

12 березня 2026 09:29
02 березня 2026 17:14
02 березня 2026 12:49
02 березня 2026 10:25
20 лютого 2026 15:00
20 лютого 2026 12:45
20 лютого 2026 11:56
20 лютого 2026 10:19
19 лютого 2026 17:39
19 лютого 2026 13:08