13 вересня 2019 року у Комітеті відбулася зустріч заступника Голови Комітету Василя Мокана і голови підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірини Борзової з делегацією Всесвітньої Організації Скаутського Руху (ВОСР) – Генеральним секретарем ВОСР Ахмадом Альхедаві, Головою Всесвітнього Комітету ВОСР Крегом Тюрпі, Головою Евразійського Скаутського Комітету Серджиу Кіріке, головою Національної Ради Національної організації скаутів України Валерієм Танцюрою.

16 вересня 2019, 13:34

 

Під час зустрічі значна увага була приділена роботі Комітету над Пропозиціями Президента України до Закону України "Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України". Члени Комітету наголосили на необхідності дотримання принципу рівності прав всіх скаутських організацій в Україні та неприпустимості будь-яких додаткових привілеїв жодній організацій. Саме тому ухвалений Верховною Ради України восьмого скликання Закон був повернутий Президентом України до Верховної Ради України, оскільки в ньому  визначався Пласт єдиною в Україні національною скаутською  організацією та передбачалося фінансування Пласту з державного та місцевих бюджетів.

Водночас, члени Комітету звернули увагу представників ВОСР на вагомий внесок українського пластового руху, зокрема, Пласту    Національної скаутської організації України у здобуття і становлення української державності, в громадянську освіту та національно-патріотичне виховання дітей і молоді та необхідності відображення цього внеску в законодавстві України. Тому Президент України запропонував Верховній Раді України доопрацювати зазначений Закон з метою визначення засад державної підтримки розвитку українського пластового (скаутського) руху.

Керівники ВОСР розповіли про світовий досвід розвитку скаутського руху та

наголосили на необхідності законодавчого закріплення рівного ставлення держави до всіх скаутських організацій, Членів Комітету було поінформовано, що до ВОСР від кожної країни входить одна організація і Україну у ВОСР представляє Національна організація скаутів України. Голова Всесвітнього Комітету ВОСР Крег Тюрпі також наголосив на необхідності посилення уваги до неформальної освіти дітей та молоді, яку вони отримують у скаутських організаціях. Всесвітня організація скаутського руху запропонувала свою допомогу членам Комітету щодо розробки законопроекту про підтримку скаутського руху.

Була досягнута домовленість про залучення представників ВОСР та Національної організації скаутів України до відповідної робочої групи та налагодження співробітництва заради посилення участі молоді у суспільному житті.