З початку повномасштабного вторгнення завдяки внескам пластунів вдалось доправити допомогу 6588 захисникам та захисницям.

За ці три місяці ПЛАСТУ разом вдалось доправити спорядження та медикаментів на 18 мільйонів гривень!

Пласт отримав 1393 внески для допомоги військовим із 39 країн. До Штабу надійшла також допомога продукцією. Пласт  вдячний нашим друзям-пластунам зі всього світу за те, що відчуваємо підтримку та разом утворюємо потужний тил для наших захисників!

Пластун Дмитро зараз відстоює наші кордони у війську. Завдяки Вашим внескам він отримав шолом, плитоноску та підсумки. Це спорядження допоможе йому бути захищеним та мобільним під час боїв.

Хлопці та дівчата дякують за отриманий дрон, який ще й як згодиться для їхньої роботи!

Аптечки – це те, що ми не перестаємо надсилати захисникам, адже це річ першої необхідності, завдяки якій рятують сотні життів.

Ще у другий день повномасштабного вторгнення, львівські пластуни відправили на фронт бронежилет, який за кілька тижнів врятував життя.

“Ми ту броню ледь знайшли, відправили бійцю 24-ї бригади. А згодом він подзвонив і сказав, що бронік зловив 3 кулі: ребра поламані, але живий”, – розповідають волонтери штабу.

Від початку повномасштабного вторгнення, штаб Пласту у Львові закупив і доставив спорядження для військових на 6,5 мільйони гривень.

Також активно працює пластовий штаб в Житомирі. Він залучив на бронежилети, засоби зв’язку та амуніцію 1,5 млн гривень.

Пласт – це велика родина. Тому з перших днів пластуни всього світу підтримують пластунів з територій, близьких до бойових дій.

Ця допомога не знає перешкод: одного разу пластуни Львова доставили продуктові набори у оточений Чернігів – переправивши їх річкою Десною.

Тільки за нашими підрахунками, завдяки зусиллям пластунів гуманітарну допомогу отримали щонайменше 280 тисяч людей. Це тисячі прийнятих з теплом тимчасових переселенців, а також сотні тонн продуктів, засобів гігієни, медикаментів.

Сьогодні до Національного пластового штабу продовжують надходити запити на допомогу від пластунів з гарячих точок. Багато з них виконуються за рахунок підтримки Чеського Посольства – вже було надано допомоги на 700 тисяч гривень. Ми вдячні нашим партнерам і далі шукаємо шляхи, як закрити всі отримані запити.

Гуманітарну допомогу готують та відправляють десятки пластових штабів у регіонах.

Пластуни Самбора допомогли забезпечити більш ніж 2 500 людей, які прибули з прифронтових міст. За 100 днів вони назбирали більше 3 тонн допомоги з продуктами, речами першої необхідності.

У Івано-Франківську до Дня вишиванки для дітей, що приїхали з інших областей не тільки провели заняття та співи, а і подарували вишиванки у рамках спільної акції з шкільною поліцією.

“Нам вдалося досягти бажаного: щирі усмішки, сльози щастя, обійми і подяки”, – кажуть організатори.

Загалом за 100 днів франківські пластуни доправили у гарячі точки більше 200 тонн гуманітарної допомоги.

Продуктів, ліків, гігієнічних засобів потребують також і військові. 37 тонн допомоги військовим на Харківщині, у Бородянці, Вишгороді, Бахмуті – відправили пластуни Ужгорода.

Багато пластунів збирали для захисників Великодні кошики, зокрема у Конотопі. До пасок спакували ще енергетичні набори, пряники та обереги для захисників, зроблені власноруч.

Також пакували великодні смаколики на фронт пластуни у Кутах.

За час роботи штабу пластуни в Кутах відправили на Київщину та Південь 800 кілограмів їжі та одягу. Серед особливо приємного і душевного – 19 відер вареників та 9 відер голубців.

Також, за підтримки Чеського посольства, кутяни закупили 200 кілограм продуктів та зібрали набори допомоги для більш ніж 100 родин.

Працюють пластуни не тільки в Україні, а і у цілому світі. Пластуни Вашингтону склали кілька сотень аптечок для захисників та передали в Україну, пластунам Дніпра. Вони поширили аптечки серед військових на позиціях.

Це лише маленька частинка сотень тонн допомоги, яку збирають та розподіляють пластуни по всьому світу.

Дякуємо кожному! Завдяки вам Пласт – це невимовна сила, любов та підтримка.

На сьогоднішній день важко уявити повноцінне відновлення виховної роботи в Пласті. Багато виховників на фронті чи більшість часу залучені до волонтерства. Діти вимушено залишили домівки та звикають до нових міст, дехто вже навіть пішов до нової школи.

Закордоном пластові заняття відбуваються по всій Європі, у Америці, Шанхаї:

Як би складно не було, пластуни чи не найбільше потрібні дітям. Їм потрібна підтримка та коло друзів, з якими безпечно.

Пластові виховники в Україні теж шукають можливості відновити заняття, і сьогодні до роботи повернулися вже 60-70% виховних частин. Переважно гуртки зустрічаються онлайн, але дехто має живі зустрічі та спільно волонтерить, вчиться безпеці чи першій медичній допомозі.

Перші сходини відбулись у Білій Церкві:

“Шкода що не повним складом, але всьому свій час. Особисто для мене, це як ковток свіжого повітря в буремні часи, такі зустрічі надихають і дають сили на нові звершення. Посмішки на обличчі юнацтва, саме те чому я прийшов в Пласт”, – каже виховник Руслан.

Ховаючись в укриття під час тривоги, але нарешті вживу зустрілись на сходинах новаки Кривого Рогу.

Для того, щоб максимально закрити потреби дітей сьогодні, ми спільно з терапевтами розробили 10 занять циклу “Операція: Адаптація”. Вони охоплюють чотири напрямки, у яких ми можемо підготувати дитину – психологічний, медичний, безпековий та пластовий.

Ці матеріали вчать виховників:

        створювати комфортне середовище для обговорення переживань,

        зменшувати тривожність,

        допомагати дітям інтегруватися у спільноту на новому місці,

        розвивати у дітей навички турботи про себе і своє здоров’я, надавати першу допомогу,

        вчити діяти у ситуаціях небезпеки.

“Проводила вже декілька онлайн сходин. Минулі по “Операції Адаптації” – всі юначки ожили. Просто супер. Розповідали одна поперед одної. Навіть по закінченню сходин продовжили спілкування, поки зум не вибив”, – розповідає виховниця Ірина.

Пластовий табір – завжди був найпотужнішим інструментом розвитку дітей у пластовій програмі.

І в цей складний рік – табір може хоча б на трохи відволікти від переживань, стати місцем сили та відновлення. Тому ми робимо максимум, щоб таборове літо цьогоріч відбулось і залишилось доступним та безпечним.

Завдяки друзям Пласту, польським харцерам, ми вже маємо умови для організації таборів для 600-800 дітей з України. Також Пласт має підтримку Чеського посольства, завдяки чому зможемо провести табори для ще 2000 дітей, з залученням дітей внутрішньо переміщених осіб. Ми вже розпочали підготовку – набір команд волонтерів та комунікацію з ними.

Юнаки та юначки з Ужгорода вже мали можливість долучитись до таборування у Словаччині.

“Мабуть, такої збірної солянки на пластовому заході ми не мали би змоги пережити, якби не війна: українці Словаччини, вимушені переселенці з різних куточків України, діти військових, словацькі русини-українці. Таке цікаве і строкате мереживо людей, яких об’єднує одне спільне – Пласт!”, – кажуть пластуни Ужгорода.

Пластуни в Україні також за можливості відкривають таборовий сезон, як наприклад виховник Дмитро з Києва. У перервах між волонтерством, він з друзями-пластунами проводить табори для дітей з окупованих міст.

Тим часом, поки триває таборове літо, пластуни готуються до того,  що у вересні багато дітей захочуть долучитись до занять в Пласті. А так як головним рушієм розвитку дітей є виховники – команда Центрального офісу Пласту розпочала роботу над покращенням і розширенням програми навчання нових волонтерів.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“НОВИНИ”

04 грудня 2024 14:00
04 грудня 2024 12:59
04 грудня 2024 12:20
03 грудня 2024 17:22
03 грудня 2024 16:28
03 грудня 2024 11:48
02 грудня 2024 14:04
02 грудня 2024 10:17
28 листопада 2024 18:00
28 листопада 2024 17:37