Перша леді України Олена Зеленська ініціювала розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що передбачає створення власної моделі системи охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Програма, до якої увійшли напрацювання кращих світових та вітчизняних практик, сприятиме формуванню звички піклуватися про ментальне здоров’я, зокрема, для знаходження в собі джерел сили в складні часи.

У межах розробки Всеукраїнської програми відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров'я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок агресії рф проти України.

Захід відбувся за участі дружини Президента України Олени Зеленської, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, представників центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій, які реалізують системні проєкти у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, повідомляє сайт Міністерства молоді та спорту України.

Участь у засіданні взяла також заступниця Міністра молоді та спорту Марина Попатенко.

Під час зустрічі присутні проаналізували результати аудиту ресурсів послуг у сфері психічного здоров’я та потужності міністерств тощо.

Міністерство молоді та спорту запропонувало два флагманські проєкти, розроблені відомством: «Молодіжні центри – частина екосистеми психічного здоров’я» та «Інтеграція активних парків в екосистему психічного здоров’я населення».

Перший проєкт передбачає забезпечення взаємодії між платформою «Співдія», ресурсами та людьми. Вона здійснюватиметься через пункти надання допомоги на базі молодіжних центрів та просторів. Зокрема, йдеться про психоемоційну підтримку дітей через програму неформальної освіти: творчі заняття, рухову та пізнавальну діяльність, взаємодію з іншими дітьми та дорослими.

Так, на кінець 2022 року в Україні діяли 143 молодіжні центри, – до повномасштабної війни їх кількість складала понад 300. За підтримки Міністерства молоді та спорту організовано роботу «Співдія хабів» на базі молодіжних центрів і просторів у рамках роботи платформи для допомоги цивільному населенню «Співдія». Наразі створено 24 хаби у 21 регіоні України.

Другий проєкт передбачає заняття на майданчиках «Активні парки», використання відповідної онлайн-платформи та додатку з матеріалами для рухової активності, навчання тренерів і координаторів, поширення методичних матеріалів. Також планується моніторинг залученості населення через онлайн платформу.

На засіданні було представлено і комунікаційну стратегію програми ментального здоров’я.

Нагадаємо, розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України в тісній взаємодії з українськими та міжнародними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“НОВИНИ”

15 січня 2025 10:25
14 січня 2025 16:27
14 січня 2025 15:36
13 січня 2025 12:07
10 січня 2025 12:38
10 січня 2025 12:30
09 січня 2025 15:30
09 січня 2025 11:54
09 січня 2025 11:15
31 грудня 2024 22:00