МОК запропонував українським атлетам фінансову і матеріально-технічну підтримку Фонду солідарності, якщо вони відмовляться бойкотувати міжнародні змагання, де виступатимуть росіяни та білоруси. Ця пропозиція стала реакцією на проект контраверсійного рішення, яке готує Кабмін щодо можливості позбавляти федерації статусу "національна".
Тобто, спочатку Міжнародний олімпійський комітет робить все, щоби допустити росіян та білорусів до міжнародних змагань. Після чого український уряд намагається "винайти велосипед" і бодай якось вплинути на ситуацію із бойкотом спортивних змагань, де буде присутня держава-агресор та її сателіт.
Сам МОК і створив проблему, яку зараз "героїчно" пропонує вирішувати.
"Складається враження, що після лобіювання рішень стосовно допуску росіян та білорусів до міжнародних змагань із прицілом на їх участь в Олімпіаді-2024, у МОК роблять все, аби розсварити саму українську спортивну спільноту всередині нашої держави! Цього не можна допустити: нам потрібно залишатися стійкими та єдиними, залучати на нашу сторону партнерів із інших держав.
Наша стратегія повинна залишатися незмінною - продовжувати працювати індивідуально із кожною міжнародною федерацією, кожною країною, яка приймає в себе міжнародні турніри, щоби заблокувати участь спортсменів з рф і рб до того часу, поки вони продовжують збройну агресію проти України. Тому що тренуватися і водночас бойкотувати міжнародні змагання в односторонньому порядку - це означає наказати самих себе і лише полегшити життя спортсменам з рф та рб.
Гарний приклад реакції показала дружня нам
Польща - польська федерація фехтування (PZS) взагалі відмовилася від проведення етапу Кубка світу з жіночої рапіри, який мав відбутися з 21 по 23 квітня саме через допуск на змагання російських та білоруських спортсменів, а також офіційних представників цих країни до структур Міжнародної федерації фехтування (FIE)", - зазначає Василь Мокан.
"Спільними зусиллями ми досягнемо того, аби справедливість була на стороні України!", - резюмував Василь Мокан.
#СпортНЕзаполітикою