4 липня 2023 року Державному фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) виповнився 31 рік.
За три десятиліття власним житлом за всіма програмами Фонду забезпечені 42 380 українських родин.
Незважаючи на складні обставини воєнного стану, Держмолодьжитло зберегло фінансову та інституційну стабільність – залишається ефективним інструментом державної житлової політики й одночасно вирішує завдання структурної реорганізації і технічної модернізації. Ключовою цільовою категорією у 2022 році для Держмолодьжитла стали родини, які втратили власне житло. Саме на наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) були сконцентровані основні зусилля колективу Фонду як соціально орієнтованої інституції. За усіма програмами у 2022 році Фонд забезпечив власним житлом 540 українських родин.
Потреби українців у житлі стрімко зростають і тому вишукуються різні джерела надходження коштів.
Завершено надання іпотечних кредитів у межах першого етапу спільної україно-німецької програми «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», яка реалізується коштом уряду Німеччини через банк KfW. Проведений 2023 року міжнародний аудит Держмолодьжитла продемонстрував високий фаховий рівень і цілковиту прозорість реалізації цієї програми Фондом. Міжнародні партнери запропонували українському урядові продовжити дію програми на цей і наступний роки. Отже, кошти ґранту залишаться в економіці України і довгі роки працюватимуть на благо нашого народу.
Останні роки Держмолодьжитло відстоювало доцільність приєднання України до Банку розвитку Ради Європи – унікальної структури із колосальним досвідом реалізації соціальних програм у країнах Європи, що зазнали лихоліть війни. І от кілька тижнів тому важливий крок зроблено: наша держава стала 43-ім членом банку. Це відкриває шлях до залучення дешевих інвестиційних і ґрантових ресурсів, зокрема й на житлові програми.
Поступово відновлюється фінансування програм забезпечення житлом із місцевих бюджетів. Це вияв довіри до інституційної спроможності Держмолодьжитла і водночас показник якості роботи регіональних відділень Фонду. Активізується роботу там, де є воля місцевих влад, розуміння важливості вирішення житлової проблеми для громад і синергія з регіональними відділеннями.
Загалом, за 2022 рік на тлі вкрай обмеженого фінансування чверть ринку іпотеки в Україні, у тому числі банківської, склав кредитний портфель Держмолодьжитла. І за перше півріччя нинішнього року кожен третій кредит у державі видали регіональні відділення Фонду.