Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про освіту»,  відповідно до яких:

1) доповнити завдання державної політики у сфері освіти створенням умов для національно-патріотичного виховання;

2) встановити, що засадами державної політики у сфері освіти та принципами освітньої діяльності є формування української громадянської ідентичності;

3) уточнити повноваження Кабінету Міністрів України та центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки щодо затвердження та виконання державної програми національно-патріотичного виховання.

Під час обговорення члени Комітету зазначили, що при внесенні законопроекту автором законодавчої ініціативи не було враховано ухвалення у грудні 2022 року Верховною Радою України  Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності».

Відповідно до Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» складовими державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності є національно-патріотичне виховання,  військово-патріотичне виховання, громадянська освіта.

Таким чином, пропозиція законопроекту передбачити у частині п’ятій статті 5 Закону України «Про освіту», що громадянська освіта спрямована, у тому числі, на формування компетентностей, пов’язаних з усвідомлення особою цінностей національно-патріотичного виховання, суперечить визначенням громадянської освіти та національно-патріотичного виховання, сформульованим у статті 1 Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності». Крім того, незрозумілим є поняття цінностей національно-патріотичного виховання, яке не передбачено чинним законодавством. Водночас, статтею 6 зазначеного Закону вже надано визначення суспільно-державних (національних) цінностей України.

Норми законопроекту щодо розробки, затвердження та виконання  Кабінетом Міністрів України державної програми національно-патріотичного виховання як однієї з державних цільових програм у сфері освіти суперечать пункту 4 частини першої статті 15 Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності», згідно з яким Кабінет Міністрів України затверджує та забезпечує виконання Державної цільової програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“НОВИНИ”

25 листопада 2024 17:45
24 листопада 2024 15:52
21 листопада 2024 14:55
19 листопада 2024 09:35
15 листопада 2024 14:56
14 листопада 2024 16:41
13 листопада 2024 16:45
13 листопада 2024 11:00
11 листопада 2024 09:25
07 листопада 2024 15:04