Народний депутат України, голова підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності Ольга Саладуха долучилася до роботи конференції Sport & Law: Win-Win Strategy.
У колі таких спікерів, як Вадим Гутцайт, Олексій Дніпров, Ольга Харлан та інші, обговорювали, як протистояти спробам російських спортсменів повернутися на міжнародну арену.
Попри активну роботу кремлівських лобістів, вдалося суттєво обмежити їхню участь в Олімпіаді-2024, хоча спроби допустити російських та білоруських атлетів у великій кількості були очевидними. Проте виклики залишаються: тривожить позиція багатьох міжнародних спортивних федерацій, які нині можна умовно поділити на три групи:
1. Справжні захисники олімпійських принципів – організації, що зберігають послідовну позицію. Наприклад, Світова легка атлетика.
2. Цитаделі російського впливу – федерації, як-от Міжнародна асоціація боксу, Всесвітня федерація боротьби, дзюдо, тхеквондо та інші.
3. Ті, що вагаються – федерації, де російські впливи можуть взяти гору за несприятливих умов. Яскравий приклад – ФІДЕ та Міжнародна федерація фехтування.
Росія прагне посилити свій вплив у міжнародному спорті, що становить реальну загрозу. Наше завдання – цього не допустити.
«Для цього важливо об'єднувати проукраїнські сили, залучати нових союзників серед журналістів, активістів і лідерів думок по всьому світу. Західна аудиторія має зрозуміти: російський і білоруський спорт – це інструменти пропаганди режимів, які підтримують війну та агресію», - каже Ольга Саладуха.
Окрема проблема – "спортивні анексії", коли російські федерації включають до свого складу підрозділи з окупованих українських територій. Це вимагає негайного виключення таких федерацій з міжнародних структур.
«Ще одним викликом є Зимова Олімпіада-2026. Наш пріоритет – мінімізувати участь російських і білоруських атлетів або запровадити обов’язкову антивоєнну декларацію для допуску.
Наступного року Міжнародний олімпійський комітет змінить керівництво. Важливо, щоб новий президент підтримував не політичну, а саме проолімпійську позицію. Люди з "кривавими руками" не мають права брати участь у спортивних заходах.
Об’єднання зусиль всіх, хто поділяє ці цінності, – наш ключ до перемоги», - резюмувала народна депутатка України.