Комітет пропонує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми (реєстр. № 2254), поданий народними депутатами України Геращенко І.В., Гопко Г.М., Гриневич Л.М. та іншими, за основу, з врахуванням при його підготовці до другого читання окремих положень проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій захисту прав дітей-жертв воєнних дій та збройних конфліктів (реєстр. № 1410), поданого народними депутатами України Павленком Ю.О. та Королевською Н.Ю., та проекту Закону про забезпечення права та гарантій дітей-жертв збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації території України (реєстр. № 2146), поданого народним депутатом України  Фельдманом О.Б.

 

Підтриманим членами Комітету законопроектом пропонується визначити порядок захисту дітей під час воєнних дій чи збройних конфліктів, удосконалити систему заходів та дій органів держави стосовно дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей без супроводження законних представників, а також підтримки сімей з дітьми, механізм реалізації передбаченої Сімейним кодексом України патронатної форми виховання дітей, передбачити заходи державної підтримки дітей у сім‘ях патронатних вихователів. Також, пропонується доповнити законодавство такими термінами як «забезпечення найкращих інтересів дитини» та «дитина, яка перебуває у складних життєвих обставинах», передбачити порядок взяття на облік внутрішньо переміщеної особи для дитини, яка прибула без законних представників, розширити повноваження центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів опіки і піклування  щодо захисту прав дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб.

Законопроектом, поданим народними депутатами  України Юрієм Павленком та Наталією Королевською, пропонується з метою підвищення рівня захисту прав дітей під час воєнних дій та збройних конфліктів внести низку змін до законів України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про безоплатну правову допомогу». Прийняття проекту, на думку суб‘єктів права законодавчої ініціативи, дозволить посилити «відповідальність держави за долю дітей, які постраждали від воєнних дій і збройних конфліктів, дасть змогу запровадити ефективну систему захисту таких дітей, зокрема, надання їм комплексної матеріальної, медичної, психологічної допомоги».

Законопроектом, поданим народним депутатом України Олександром Фельдманом, пропонується встановити додаткові гарантії для дітей, постраждалих внаслідок перебування у зоні збройного конфлікту, воєнних дій, у районах проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації території України; закріпити на законодавчому рівні визначення правового статусу дітей-жертв збройного конфлікту на території України, механізми забезпечення прав дітей, передбачених як національним законодавством так і міжнародними актами; встановити  кримінальну відповідальність за вербування та використання у збройних конфліктах дітей.

Під час обговорення законопроекту члени Комітету підтримали пропозицію про прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми (реєстр. № 2254), поданий народними депутатами України Геращенко І.В., Гопко Г.М., Гриневич Л.М. та іншими, оскільки цей законопроект найбільш системно та комплексно вирішує завдання захисту прав дітей. Водночас, члени Комітету запропонували врахувати окремі норми інших законопроектів, які розглядалися на засіданні Комітету, при підготовці до другого читання проекту Закону, поданого народними депутатами України Іриною Геращенко, Ганною Гопко, Лілією Гриневич та іншими.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини*”

28 грудня 2015 16:31
24 грудня 2015 11:11
23 грудня 2015 13:55
23 грудня 2015 13:49
23 грудня 2015 13:45
23 грудня 2015 10:42
23 грудня 2015 10:31
23 грудня 2015 10:26
21 грудня 2015 14:24
21 грудня 2015 09:34