Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму рекомендує Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми, (реєстр. № 2254).
Під час обговорення законопроекту Перший заступник Голови Комітету Микола Величкович зазначив, що створена за рішенням Комітету робоча група опрацювала поправки та пропозиції до законопроекту, які надійшли від суб’єктів законодавчої ініціативи та узгодила текст законопроекту для розгляду у другому читанні.
Комітет підтримав пропозиції робочої групи та врахував поправки народних депутатів України Артура Палатного, Миколи Величковича, Івана Спориша, що врегульовують питання реєстрації дітей як внутрішньо переміщених осіб, які прибули без законних представників. У тексті законопроекту, який внесено до Верховної Ради України для розгляду в другому читанні визначені обов’язки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо захисту прав переміщених дітей, запроваджена нова форма влаштування дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в сім’ю патронатного вихователя.
До Закону України «Про охорону дитинства» пропонується додати визначення терміну «забезпечення найкращих інтересів дитини» як дій та рішень, що спрямовані на задоволення індивідуальних потреб дитини відповідно до її віку, статі, стану здоров’я, особливостей розвитку, життєвого досвіду, родинної, культурної та етнічної належності та враховують думку дитини, якщо вона досягла такого віку і рівня розвитку, що може її висловити.
Члени Комітету зазначили, що прийняття законопроекту сприятиме посиленню соціального захисту дітей в Україні, насамперед дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі знаходяться у зоні бойових дій та збройних конфліктів або є внутрішньо переміщеними особами. Важливе значення має проведення експерименту зі створення за досвідом країн Європейського Союзу мережі сімей патронатних вихователей та скорочення у зв’язку з цим мережі притулків для дітей, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.