На початку свого виступу Олег Маркович Велікін привітав Паралімпійців, які на XII зимових Паралімпійських іграх вибороли 22 медалі (7 золотих, 7 срібних та 8 бронзових). Побажав паралімпійцям нових перемог в ім’я України.
Від імені Комітету Олег Велікін подякував всьому колективу Міністерства, Національного комітету спорту інвалідів України, Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та особисто Валерію Михайловичу Сушкевичу за всебічну підтримку Паралімпійців.
Водночас, народний депутат України привернув увагу Міністра до того, що на сьогоднішній день в Україні існує багато проблем зі спортивною інфраструктурою олімпійських видів спорту, що особливо проявилося після завершення зимових Олімпійських ігор 2018 року.
«В зв’язку з цим, починаючи з 2018 року, Міністерству молоді та спорту України разом із місцевими органами виконавчої влади необхідно докласти максимум зусиль для вирішення питань щодо відновлення об’єктів спортивної інфраструктури, в тому числі зимових видів спорту, щоб нашому молодому поколінню було де займатися улюбленими видами спорту, і на майбутніх Олімпійських іграх ми мали нових чемпіонів», - підкреслив Олег Велікін.
Також Олег Маркович зазначив, що Комітет опікується питанням діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Відповідно до наданих Мінмолодьспортом матеріалів, за 2016 – 2017 роки мережа ДЮСШ скоротилася на 12 шкіл, і як наслідок – на 1058 вихованців цих шкіл.
Олег Велікін звернувся до Міністра молоді та спорту з проханням взяти на особистий контроль забезпечення належного функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, оскільки – це фундамент спорту вищих досягнень.
Завершуючи свій виступ, голова підкомітету з питань оздоровлення та відпочинку дітей привернув увагу учасників Колегії до питання неефективного використання бюджетних коштів, виділених Міністерству молоді та спорту України на підготовку резерву і складу національних команд та забезпечення їх участі у міжнародних змаганнях, в тому числі для проведення експерименту щодо залучення Міністерством молоді та спорту національних спортивних федерацій з окремих олімпійських видів спорту до організації і проведення спортивних заходів.
«Це є дуже гострим питанням, оскільки є деякі федерації, в яких кошти до конкретного спортсмена не доходять», - зазначив О. Велікін та звернувся до Ігоря Жданова з проханням вжити відповідних заходів, щоб все-таки ті кошти, що виділяє держава для підтримки сфери фізичної культури і спорту використовувалися за призначенням.
У засіданні колегії також взяли участь: президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, начальник Укрцентру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Оксана Скугарєва, президенти федерацій, голови фізкультурно-спортивних товариств та інші представники спортивної громадськості.